Poznaliśmy pierwszego Mistrza Polski we Freestyle Motcrossie - Motogen.pl

Bartek Ogłaza został pierwszym Mistrzem Polski w FMX oraz zgarnął dziką kartę dającą mu możliwość startu w Mistrzostwach Świata FIM IFMXF Night of the Jumps.

 

Podczas pierwszych Mistrzostw Polski oraz drugiej rundy Pucharu Polski nie obyło się bez niespodzianek. Można powiedzieć, że Zielona Góra pogodziła doświadczenie z młodością. Na podium stanęły zarówno legendy Freestyle Motocrossu w Polsce, jak i świeża krew tego sportu. Jedyny zawodnik startujący w Mistrzostwach Świata Bartek Ogłaza, dynamicznie rozwijający się Artur Puzio oraz autor pierwszego Backflipa w Polsce – Darek Kłopot stanęli ramię w ramię na trzech stopniach podium.

 

Jednak pierwsze Mistrzostwa Polski FMX Skillz Up to nie tylko ewolucje na motocyklach, ale także ogromna dawka adrenaliny napędzanej paliwem i niesamowite widowisko dla tłumnie zgromadzonej publiczności. Organizatorzy przygotowali atrakcje dodatkowe. Na płycie kultowego stadionu Falubazu, poza zawodnikami FMX, wystąpili: żużlowcy, Andi Mancin w swoim rajdowym samochodzie, Łukasz Pacud na quadzie. A było to zaledwie preludium do najważniejszych dla polskich zawodników rozgrywek FMX w tym sezonie. Po raz pierwszy w historii Polska ma swojego Mistrza w lotach na motocyklu!

W kwalifikacjach wystartowało sześciu zawodników. Trzeci w pierwszej rundzie w Kwidzynie Piotr Potaczało zmagał się z problemami podczas swojego przejazdu, do tego nie wylądował ostatniego podwójnie punktowanego tricku, którym był Backflip. „Działo” niestety nie wyszedł do dalszej rozgrywki z kwalifikacji. Damian Czudak zaliczył dobry przejazd, jednak również nie był on wystarczający, aby wejść do finału. Po zaskakującym przejeździe obfitującym w Backflipy do finału wszedł natomiast Darek Kłopot. Poza nim w dalszym etapie rozgrywek wystartowali Michał Daciuk, Artur Puzio oraz Bartek Ogłaza.

W przerwie pomiędzy kwalifikacjami i finałem publiczność mogła oglądać popisy Andi’ego Mancina i Łukasza Pacuda, którzy zafundowali pokaz jazdy wokół toru żużlowego. Następnie rozegrano konkursy Inter Motors Best Whip, który wygrał Artur Puzio oraz otoMoto Best Trick który wygrał Michał Daciuk.

Organizatorzy przygotowali także gratkę dla zielonogórskich widzów, którzy na co dzień żyją żużlem. Andi Mancin ścigał się w swoim Lancerze z zawodnikami Falubazu. Pomimo niezaprzeczalnych umiejętności i sporej mocy silnika, za każdym razem górą byli żużlowcy.

Po tych emocjach przyszedł czas na finały. Presja zbierała swoje żniwo. Darek Kłopot zaliczył dwa upadki, ale oparł swój przejazd przede wszystkim na Backflipach i wskoczył na trzeci stopień podium. Natomiast Michał Daciuk wykonał jeden trick za mało i musiał pożegnać się z trzecim miejscem, które zajmował po kwalifikacjach. Artur Puzio popełnił błąd przy podwójnie punktowanym tricku, który okazał się najsłabszym w jego przejeździe. Reszta jego występu była na dobrym poziomie, ale przez swoją pomyłkę Artur musiał się zadowolić drugim miejscem. Bartek Ogłaza do samego końca zachował zimną krew i pewnie wykonany zestaw tricków zapewnił mu pierwszy, historyczny tytuł Mistrza Polski oraz dorzucił komplet punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski FMX Skillz Up Cup.

Tytuł mistrzowski nie tylko zapisał nazwisko Bartka w annałach polskich sportów akcji. Wygrana w zawodach Skillz Up dzika karta daje mu możliwość startu w Mistrzostwach Świata FIM IFMXF Night of the Jumps.

 

Więcej informacji o cyklu i o zawodnikach można znaleźć na stronie www.skillzup.pl i na profilu na Facebooku.