Rząd wyspy Man pozostanie organizatorem Tourist Trophy pomimo wyboru promotora - Motogen.pl

W połowie bieżącego roku Ministerstwo rozwoju ekonomicznego wyspy Man poinformowało, że w wyniku postępowania konkursowego firma Vision Nine została wybrana jako nowy promotor i organizator Isle of Man Tourist Trophy. Teraz lokalne media informują, że umowa nie została jeszcze podpisana.

Firma Vision Nine miała podpisać kontrakt na 10 lat i zapowiedziała, że zamierza zainwestować 2,5 mln funtów. Inwestycje miałyby sprawić, że liczba osób oglądających Isle of Man TT i Classic TT wzrośnie do 125 000.

Laurence Skelly – Minister rozwoju ekonomicznego wyspy Man – powiedział, że trwają negocjacje pomiędzy Vision Nine a innymi agencjami rządowymi, odpowiadającymi za organizację Tourist Trophy. Skelly dodał, że ostatnie miesiące upłynęły na dopinaniu spraw związanych z podpisaniem umowy, ale pojawiły się wątpliwości ze strony niektórych ministerstw i departamentów.

Julian Topham – prizes Vision Nine – powiedział, że jest rozczarowany zaistniałą sytuacją i jednocześnie liczy na to, że firma przejmie organizację Tourist Trophy i Classic TT od 2018 roku. W roku 2017 organizatorem pozostanie ACU Events.

Autor: Wojciech Grzesiak