GSX-S1000GX oraz GSX-8R na 2024 - dwie ważne nowości od Suzuki z wystawy EICMA [VIDEO] - Motogen.pl

GSX-8R oraz GSX-S1000GX – sprawdź szybki film z premiery, wraz z opisem najważniejszych cech tych dwóch nowości od Suzuki!

EICMA to jedno z najważniejszych wydarzeń w europejskiej rzeczywistości motocyklowej – i jak możecie zobaczyć w naszej pełnej relacji z EICMA 2023, tegoroczna wystawa pokazuje, że jest coraz lepiej. W Mediolanie odbyło się kilka faktycznych premier (zobacz listę nowych motocykli z EICMA 2023), ale na wystawę zostaliśmy zaproszeni przez Suzuki – na tym stanowisku zaprezentowane zostały jedne z ciekawszych motocykli całego wydarzenia.

Nowe motocykle Suzuki na 2024 z wystawy EICMA – film z premiery GSX-S1000GX oraz GSX-8R

Nowościami od Suzuki na sezon 2024 są:

  • GSX-S1000GX, czyli pierwszy crossover tej marki. Jest to motocykl o sportowych korzeniach, ale z podwyższonym zawieszeniem i bardziej wyprostowaną pozycją. Napędza go 153-konny rzędowy silnik 4-cylindrowy. Jest to także pierwszy motocykl Suzuki z półaktywnym zawieszeniem elektronicznym, które samodzielnie dopasowuje tłumienie do sytuacji na drodze. (Więcej o Suzuki GSX-S1000GX 2024.)
  • GSX-8R, czyli motocykl, na który czekaliśmy od roku. Dlaczego od roku? Bo właśnie wtedy zaprezentowano nakeda, testowanego już przez nas GSX-8S. Jego wersja „R” posiada aerodynamiczne owiewki, a także kierownicę dzieloną zapewniającą bardziej leżącą pozycję. Pojawiło się też nowe przednie zawieszenie Showa, dopasowane do zastosowań bardziej sportowych. (Więcej o Suzuki GSX-8R 2024.)
  • V-Strom 800 – nie wspominamy o nim w poniższym filmie, ale czujemy, że trzeba o nim napisać. Zaprezentowany został dokładnie miesiąc przed EICMĄ. Bazuje na wersji DE, ale posiada mniejsze koło przednie i niższy skok zawieszenia. Słowem, jest lepiej dopasowany do podróży asfaltowych, a nie offroadowych. (Więcej o Suzuki V-Strom 800 2024.)
  • Hayabusa 25th Anniversary – ta została zaprezentowana światu już w sierpniu 2023 r., ale i tak zajmowała jedno z głównych pozycji na stoisku Suzuki. Nic dziwnego, legenda Hayabusy nie umiera nigdy, a wersja rocznicowa wyprzedała się w błyskawicznym tempie. (Więcej o Suzuki Hayabusa 25th Anniversary.)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany