Festiwal Pure&Crafted – sukces w Berlinie - Motogen.pl

Przybyli, zobaczyli i… imprezowali tysiącami na Pure&Crafted Festival, który odbył się 28 i 29 sierpnia w stolicy Niemiec. Nowa impreza zorganizowana przez BMW Motorrad świętowała udany debiut na nieczynnym już berlińskim “Postbahnhof”.

 

 

Cały event poświęcony był muzyce, motocyklom i nowemu stylowi heritage, a tłumy młodych, będących trendy balowiczów przybyły z bliska i daleka ze swoimi przyjaciółmi i rodzinami, żeby uczestniczyć w tym wyluzowanym, relaksującym festiwalu. Niektórzy, by uczestniczyć w tej imprezie, musieli przemierzyć całą Europę albo nawet dojechać spoza niej.

Pogoda była łaskawa dla 7000 uczestników imprezy; intensywne ulewy, które zagrażały uczestnikom jakoś przeszły bokiem, pozwalając wygrzać się w cieple późnego lata.

Mieliśmy szczęście z tą pogodą” – powiedział Michael Trammer z BMW Motorrad Marketing. „W czwartkową noc, a więc jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, spadł intensywny deszcz, ale w piątek rano przejaśniło się i przez cały weekend panowały doskonałe warunki. Zapotrzebowanie na bilety także było duże. Już w piątek mieliśmy ponad 3000 uczestników, a do około godz. 17 w sobotę wszystkie miejsca były wyprzedane i w wyniku tego musieliśmy poprosić ludzi przez radio i media społecznościowe o nieprzybywanie na festiwal. Do tego momentu mieliśmy sygnały, że to wspaniała impreza z bardzo relaksującą atmosferą, a uczestnicy naprawdę cieszyli się różnorodnymi rozrywkami.”

 

 

Ta różnorodność rozrywek na terenie imprezy zawierała wielki wybór grających na żywo zespołów, mnóstwo customowych inspirujących motocykli, można było cieszyć się atmosferą kolorowego jarmarku i robić zakupy wspólnie z pozostałymi uczestnikami. Wszystko to złożyło się na udany debiut i zarazem jasny dowód, że możliwe jest łączenie tych obszarów zainteresowań w nowoczesnym stylu, nie powielając klasycznego modelu motocyklowej imprezy.

Obecność 7000 publiczności zapewniło festiwalowi sukces. Wszyscy cieszyli się inspirującą muzyką na głównej scenie, graną przez tak znane zespoły jak Refused, podobnie fascynowały pełne emocji przedstawienia The Hives oraz rock’n’roll trio Kitty, Daisy & Lewis. Na klubowej scenie pojawiły się takie zespoły jak Allah-Las, Friska Viljor i Talisco, wywołując uśmiech na twarzach widzów festiwalu. „Kontraktując zespoły osiągnęliśmy doskonałą równowagę pomiędzy artystami o ustalonej renomie i wschodzącymi gwiazdami, co uczyniło festiwal Pure&Crafted nowoczesnym, współczesnym przedsięwzięciem, mającym doskonale dopracowaną koncepcję” – powiedział Tim Meier, dyrektor Agency Business Gemeinsame Sache.

Dwa dni festiwalu odbywającego się z berlińskim Postbahnhof z czerwonej cegły w tle, dały doskonały przykład, jak motocyklowa kultura i muzyka może harmonizować z nowoczesnym stylem. Obszar „Wheels” dał uczestnikom możliwość odkrywania sztuki customizacji dzięki wyborowi 15 wystawców i pracowni z tak poważanymi warsztatami na czele jak: Berham Customs, Blitz Motorcycles czy Nagel Motors.

Koronną atrakcją festiwalu Pure&Crafted był Motodrom – najstarsza objazdowa motocyklowa „ściana śmierci” na świecie. Co ciekawe Motodrom został zbudowany w Berlinie i zadebiutował w 1931 roku. Osiemdziesiąt cztery lata później znów wywołuje w stolicy dreszczyk emocji zarówno u starszych jak i młodszych widzów. Po raz ostatni można było oglądać pokazy z użyciem starej „ściany”, zanim zastąpi ją nowa , która zbudowana będzie na czas tegorocznego Oktoberfest w Monachium.

Te dwa dni zostały podsumowane w pięknym stylu dzięki losowaniu nagród w sobotni, ostatni wieczór unikatowego motocyklowego festiwalu Pure&Crafted. BMW Motorrad jednego szczęśliwego uczestnika odesłał do domu na fabrycznie nowym BMW R nineT, customizowanym przez Urban Motor.

 

Z naszego punktu widzenia pierwszy festiwal Pure&Crafted okazał się wielkim sukcesem” – powiedział Ralf Rodepeter, szef marketingu BMW Motorrad. „Motocykle, muzyka i nowe dziedzictwo – koncepcja, która działa świetnie wraz z innymi tematami, stworzyła doskonałe połączenie. Gratulujemy Timowi Meierowi i całemu zespołowi Gemeinsame Sache udanej imprezy.”

Więcej informacji o festiwalu oraz artystach znajdziesz pod adresem www.pureandcrafted.com lub www.facebook.com/pureandcrafted

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany