Ekstremalne triki i tandem backflip – MŚ FMX porwały polską publiczność - Motogen.pl

W kwalifikacjach wystartowało dwunastu zawodników, a wśród nich reprezentant Polski – Artur Puzio. Polak po raz pierwszy podczas zawodów wykręcił i wylądował backflipa na długim dystansie. Pomimo że przy tym składzie zawodników Artur nie miał co liczyć na wejście do finału, można nazwać ten występ kolejnym ważnym krokiem w jego karierze.

Po zaciętej walce na triki z najwyższej półki do finału weszli: Hannes Ackermann, Brice Izzo, Remi Bizouard, David Rinaldo, Libor Podmol i Dany Torres. Konkurs Race&Style zdominował Massimo Binaconcini, a konkurs Maxxis Highest Air z wynikiem 8,5 metra wygrał Kai Haase.

W przerwie konkursów zaprezentowali się Joanna Miller oraz najmłodsi, szkoleni przez Mirosława Kowalskiego, adepci motocrossu w wieku od 4 do 6 lat. Riderzy ścigali się na motocyklach o pojemności 50 ccm, czym podbili serca publiczności zgromadzonej w ERGO ARENIE.
Darek Kłopot zaprezentował swoją specjalność, czyli mini backflipy. To nadal trik, który wykonuje niewielu zawodników na świecie. Trudno więc się dziwić, że Darek otrzymał od widzów gromkie brawa.

W rozgrywce finałowej nie obyło się bez dramatycznych momentów. Presja była ogromna, więc zawodnicy nie ustrzegli się błędów. Dany Torres zaliczył twarde lądowanie i w konsekwencji upadek. Tym samym faworyt rozgrywek zakończył swój przejazd przed czasem i musiał się zadowolić szóstym miejscem. Prawdziwą batalię o podium stoczyli Libor Podmol, Remi Bizouard i David Rinaldo. Sędziowie mieli twardy orzech do zgryzienia, ale ostatecznie najwyższy stopień podium zajął Rinaldo. Tuż za nim znaleźli się Bizouard i Podmol.

Emocje po finale jeszcze nie zdążyły opaść, kiedy na tor wyjechali Petr Pilat z Iwoną Guzowską. Ich zadanie nie należało ani do łatwych, ani do bezpiecznych. Trzeba przyznać, że tuż przed skokiem publiczność zamarła w napięciu. Szybki najazd na rampę, salto i… lądowanie. Wszystko z precyzją szwajcarskiego zegarka. Następnie już tylko wybuch niekontrolowanej radości zarówno bohaterów tego wyczynu, jak i widzów. Ten punkt wieczoru był zwieńczeniem wyjątkowego otwarcia sezonu motocyklowego w naszym kraju, zorganizowanego przez firmę Sportainment. Po raz kolejny ERGO ARENA na ponad cztery godziny znalazła się we władaniu mistrzów motocyklowych ewolucji.

Przypominamy, że celem akcji specjalnej – tandem backflip – było zebranie środków na pomoc młodym ludziom w realizacji ich pasji, na wspieranie rozwoju oraz edukację. Informacje o licytacji kasku i koszulki Iwony Guzowskiej oraz pamiątkowego zegarka znajdziecie Państwo na fan page’u firmy Sportainment: https://www.facebook.com/SportainmentMarketingAgency. 

Wyniki NIGHT of the JUMPs Gdańsk/Sopot (4 runda MŚ)

1.    David Rinaldo
2.    Remi Bizouard
3.    Libor Podmol
4.    Brice Izzo
5.    Hannes Ackermann
6.    Dany Torres
7.    Petr Pilat
8.    Massimo Bianconcini
9.    Maikel Melero
10.  Kai Haase
11.  Artur Puzio

 

Poniżej możecie zobaczyć film z tandem backflipem Iwony Guzowskiej i Petra Pilata.