Ducati myśli o supersporcie – projekt Bara bliski rzeczywistości? - Motogen.pl

Niedawno Luca Bar pokazał swój najnowszy motocykl koncepcyjny Ducati SuperSport, a już okazało się, że ubiegł włoskiego producenta, który może planować dołączenie takiej maszyny do swojej oferty.

Luca Bar stworzył maszynę, której podstawą jest model Monster 1100 EVO i jego chłodzony powietrzem silnik o pojemności 1078 ccm, który może zapewnić wystarczającą moc dla usportowionego nakeda. Zdaniem projektanta, takie rozwiązanie pozwoliłoby na utrzymanie kosztów produkcji na najniższym możliwym poziomie. Czy Ducati poważnie podchodzi do wypuszczenia na rynek podobnego motocykla? Kluczem jest klientela, której poszukują Włosi. Może chodzić o niegdyś jeżdżących na motocyklach sportowych dżentelmenów w średnim wieku, którzy szukają czegoś komfortowego, ale nadal mocno sportowego, czego nie znajdą w Diavelu ani tym bardziej w Multistradzie 1200.

Jeszcze w tym roku pojawi się oczekiwany długo sportowiec, czyli model 1199. Spodziewane są też modyfikacje modelu Streetfighter. Dlaczego by więc nie pomyśleć o motocyklu, który temperowałby nieco wybuchowy charakter Ducati? Na razie jednak wszystko pozostaje w kwestii domysłów i mało prawdopodobne jest, by Włosi zepsuli efekt premiery 1199 i pokazali gotowy projekt nowego supersporta już w trakcie tegorocznej Eicmy.