Designerzy Yamahy zamienili się rolami - Motogen.pl

Całe przedsięwzięcie nazwano właśnie AH A MAY, a jego efekty zostaną zaprezentowane podczas dziewiątej edycji Biennale International Design Saint-Entienne 2015, które odbędzie się w dniach od 12 do 22 marca we francuskim Saint-Etienne.

Projektanci instrumentów muzycznych zaprezentowali motocykl Yamaha √ lub jak kto woli – Yamaha Root. Projekt powstał na bazie modelu MT-07. Spece z muzycznego działu Yamahy stworzyli minimalistycznego bobbera, którego znakiem charakterystycznym jest kanapa wydłużona tak bardzo, że zegary są prawie w całości zasłonięte. Okablowanie i wężyki zostały sprytnie pochowane. Oprócz tego stworzyli również rower elektryczny „O±O”. Żeby naładować baterię trzeba postawić rower na specjalnym stojaku i trochę się namęczyć.

Projektanci motocyklowi nie pozostali dłużni i zaprojektowali dwa instrumenty muzyczne. Ich nazwy odnoszą się do japońskich wierzeń ludowych. Pierwszy to Raijin – Bóg Błyskawic. Jest to po prostu ogromna perkusja, w której talerze i bębny są ułożone w pionowym okręgu. Drugi z instrumentów to Fujin – Bóg Wiatru, który jest jednym z najstarszych bogów Shinto. Pomimo, że jest przedstawiany jako połączenie demona z dżinem (ale nie tym od toniku), to instrument zaprojektowany przez motocyklowych designerów sprawia wrażenie nadzwyczaj delikatnego i prostego. Jest to okrągła marimba zaprojektowania dla dwóch osób.

 

Jak widać muzycy dali się ponieść fantazji, zwłaszcza w przypadku motocykla. Zarówno nazwa jak i kształt pojazdu są wyjątkowe, futurystyczne i trochę niepraktyczne. Motocykliści z kolei postanowili zaprojektować rzeczy, które nie tylko przyciągną wzrok, ale również będą praktyczne. Jeżeli ktoś wybiera się do Saint-Entienne, to będzie mógł zobaczyć te eksponaty na żywo już w marcu.

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak