Czy warto wymienić przewody sprzęgła z gumowych na te w stalowym oplocie? - Motogen.pl

• Przewód hydrauliczny sprzęgła w stalowym oplocie zagwarantuje najlepszą wydajność i trwałość, niezależnie od warunków
• Przewody w stalowym oplocie można dopasować, poprawiając efekt wizualny modyfikacji motocykla
• Przewody dostarczane przez TRW zapewniają najwyższą jakość oraz idealne dopasowanie do modelu

Czy zysk na masie i cenie finalnej motocykla jest usprawiedliwieniem dla producentów motocykli, montujących seryjnie przewody sprzęgła wykonane z gumy? To pozorna oszczędność, a gumowe przewody prędzej czy później i tak będą wymagały wymiany. Na jakie? Na przewody w stalowym oplocie,  np. te dostarczane przez TRW. Dlaczego?

Guma jako materiał ma sporo zalet, ale w zetknięciu z czynnikami takimi, jak zmiana temperatur, promienie słoneczne oraz z płynem sterującym sprzęgłem dość szybko się starzeje. Wiele przewodów zarówno sprzęgłowych już po 5 latach spełnia swoją funkcję w znacznie gorszy sposób. Puchną obniżając ciśnienie w układzie, psują dozowalność, uniemożliwiając czasem działanie mechanizmów, a w skrajnym przypadku pękają. Ma to kolosalny wpływ na bezpieczeństwo i użytkowanie, szczególnie w dalekich podróżach, w których ciężko od odpowiedni serwis i zasób części.

W jaki sposób zapobiec takiej sytuacji? Zdecydować się na przewód sprzęgłowy w stalowym oplocie.

Na czym polega przewaga marki TRW? Rdzeń przewodu został wykonany z teflonu produkowanego przez koncern DuPont. Zewnętrzny oplot ze stali szlachetnej zapewnia dużą elastyczność i wytrzymałość mechaniczną, a w konsekwencji doskonałą ochronę rdzenia. Przewody w stalowym oplocie oferowane przez TRW nie wymagają żadnego serwisu, nie starzeją się i nie zużywają. Nie ma także granicznego okresu ich żywotności. Wartością dodaną jest wydłużony okres wymiany płynu sprzęgłowego.

Cechy przewodów sprzęgłowych TRW ze stalowym oplotem:
• Długość idealnie odpowiadająca przewodom oryginalnym.
• Brak cech starzenia, a więc okres ich eksploatacji odpowiada długości „życia” motocykla.
• Design i wykończenie jest identyczne z przewodami w stalowym oplocie dedykowanymi do układu hamulcowego (co oznacza, że mogą stworzyć spójność stylistyczną motocykla).
• W razie potrzeby jest możliwość indywidualnego wyboru kolorów złączy, osłon przewodów i oczywiście długości.
• Nie wymagają serwisu.
• Nie puchną zarówno w wyniku starości jak i intensywnej eksploatacji.
• Zwiększona wytrzymałość mechaniczna.

Marka TRW jest gwarantem najwyższej jakości, trwałości i designu wykonanych elementów wyposażenia oraz podzespołów motocykla, doskonale pasujących w miejsce części fabrycznych, o jakości równej i przewyższającej elementy fabryczne.

Przewody sprzęgłowe w stalowym oplocie są praktycznie identyczne z przewodami hamulcowymi TRW pod względem designu i technologii wykonania. Dzięki temu łatwo stworzą stylistyczną spójność przewodów zamontowanych w motocyklu w taki sposób, aby nadały pojazdowi dodatkowej szlachetności i harmonii kolorystycznej. Przy przebudowie, renowacji lub podczas tuningu jednośladu będzie to miało kluczowe znaczenie, w końcu „diabeł tkwi w szczegółach…”.

Bez względu na wybraną długość, kolorystykę czy końcówki, przewody sprzęgłowe w stalowym oplocie oferowane przez markę TRW są ikoną wytrzymałości, atrakcyjnego designu, a przede wszystkim bezpieczeństwa motocyklisty!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: trwaftermarket.com/pl/motocykl/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany