BMW Motorrad Days rusza 3. lipca! - Motogen.pl

W tym roku w Garmisch-Partenkirchen będzie można zobaczyć wyścigi klasycznych boxerów w ramach Classic Boxer Sprint, zobaczyć show w wykonaniu ekipy Donalda Ganslmeier’a, która co pół godziny będzie wjeżdżała do zamkniętej kuli. Oprócz tego swoje umiejętności tradycyjnie zaprezentuje stunter Chris Pfeiffer. Na imprezie pojawi się samochodowy akcent w postaci MINI Stunt Show, gdzie Russ Swift będzie parkował na ręcznym i jeździł na dwóch kołach.

Wśród zaproszonych gości będą dwie najszybsze kobiety świata – Maria Costello, która jest weteranką Isle of Man Tourist Trophy oraz Valerie Thompson mająca na swoim koncie rekordy prędkości. Do Garmisch-Partenkirchen przyjedzie również niemiecki aktor i muzyk Wigald Boning oraz piękna i odważna Lisa Tomaschewsky, która jest w trakcie kursu na prawo jazdy i na pierwszy motocykl wybrała BMW S1000RR.

BMW pokaże również swoje koncepty – Concept Bagger na bazie K1600 i Concept Path 22 będący scramblerem opartym o R nineT. Oprócz tego będzie można wygrać BMW R1200RS i S1000XR.

Nie macie prawa jazdy? Nie ma problemu – na motocyklach BMW będzie można pojeździć również na zamkniętym terenie, gdzie każdy będzie mógł się przekonać, na czym polega magia dwóch kółek. BMW zaplanowało również jazdy testowe na wszystkich modelach z oferty, a także jazdy off-road. W niedzielę o godzinie 12:00 klasyczne motocykle BMW wyruszą na paradę.

Jeżeli macie motocykl, który przejechał powyżej 100 000 kilometrów, to będziecie mogli zapisać się do klubu Ü 100,000. Dodatkowo na uczestników czeka serwis motocykli BMW oraz przewodnicy, z którymi będzie można wyruszyć na trwające pół dnia lub cały dzień wycieczki.

Żaden szanujący się zlot motocyklowy nie może obyć się bez imprez. W namiocie piwnym w piątek i w sobotę odbędą się całonocne imprezy. Na Motodrome będą grały zespoły Root Booteg Band i Desperado5, które reprezentują alternatywnego rocka. W US Lodge pojawią się First Coming, Los Gringos, Dreirad i DJ Robert. Oprócz tego o 21:00 będzie ruszało ognisko pełne muzycznych atrakcji.

Jeżeli nie macie planów na weekend, to szykujcie sprzęty i ustawcie nawigację na Garmisch-Partenkirchen!

Autor: Wojciech Grzesiak