BARTON B-MAX 125 – ekonomiczny, wygodny, nowoczesny skuter na kategorię B - Motogen.pl

Barton B-Max 125 – maksiskuter na kategorię B oferujący dużą dzielność cargo, komfort, najnowsze rozwiązania oraz zaskakującą ekonomię. Czy tak jest w praktyce?

Barton B-Max zgodnie z trendami

Barton B-Max to maksiskuter dostępny na kategorię B. Jego nadwozie narysowano ostrą kreską, a reflektory (tylny, kierunkowskazy i światła pozycyjne) wykorzystują technologię LED. Dynamiczny design podkreślają panele boczne przypominające ramę kratownicową. Pojazd wygląda na tyle efektownie, że nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby jego designem zajmowali się Włosi. Na desce królują dwa elektroniczne zespoły wyświetlaczy, w czytelny sposób dostarczające bogatą ilość wskazań. Całość wykonano schludnie, a materiały użyte do budowy skutera nie pozostawiają powodów do krytyki.

Barton B-Max – dzielność cargo i gen podróżniczy

Skuter dostępny jest w dwóch wersjach: z oparciem dla pasażera i kufrem centralnym. Pod siedzeniem znajdziemy olbrzymi schowek, mieszczący dwa kaski typu jet. Dodatkowo, na przedniej ścianie skutera producent przewidział dwa zamykane schowki, z których jeden wyposażony został w gniazdo USB.

Kierowca ma wygodną pozycję, a sporych rozmiarów owiewki dobrze chronią go przed wpływem warunków atmosferycznych. Obszerne podłogi z umieszczoną na nich frezowaną blachą będą trwałą i wygodną podporą dla naszych nóg. Lusterka zamocowano w sposób umożliwiający skuteczną obserwację sytuacji za skuterem. Co ważne, pasażer, szczególnie w wersji z oparciem ma bardzo komfortowe warunki jazdy. Całość sprawia, że sprzęt idealnie nadaje się na weekendowe wyjazdy pod namiot lub wycieczki krajoznawcze…

Barton B-Max – technika

Barton B-Max napędzany jest silnikiem o pojemności 125 ccm, generującym 8,16 KM, co w połączeniu z masą zbliżoną do 140 kg umożliwia, szczególnie jednej osobie, całkiem sprawną podróż po mieście. W przypadku jazdy we dwie osoby z bagażem sugerujemy wytyczyć marszrutę malowniczymi, krętymi, wiejskimi drogami. Za sprawą komfortowego zawieszenia oraz 14-calowego koła przedniego, taka wycieczka będzie przyjemnością.

Układ hamulcowy wykorzystuje trzy tarcze typu „wave”. Ich skuteczność i dozowalność jest na  dobrym poziomie, szczególnie jeśli odniesiemy to do ceny i masy pojazdu. Z pewnością będziemy zadowoleni z wyraźnego punktu zadziałania systemu.

Barton B-Max przy normalnej jeździe zużywa niecałe 4 litry paliwa. W połączeniu z 12-litrowym zbiornikiem paliwa oznacza to zasięg ponad trzysta kilometrów pomiędzy tankowaniami, co zdecydowanie ułatwi wspomnianą jazdę turystyczną…

Barton B-Max do miasta?

Prezentowany pojazd za sprawą szerokości nieprzekraczającej 78,5 cm będzie sprawnym uczestnikiem ruchu miejskiego. Dobra widoczność, sensowne przyspieszenie do 50 km/h, oraz 14-calowa felga przednia pozwolą na szybkie i skuteczne przeciskanie się w korkach bez względu na sytuację drogową. W takich warunkach przekładnia bezstopniowa odciąży kierowcę z konieczności zmiany biegów tak, jak ma to miejsce w motocyklach segmentu 125 ccm. Hamulec postojowy zabezpieczy pojazd przed stoczeniem się w trakcie parkowania.

Barton B-Max: wielkie atuty w niskiej cenie

Niewątpliwym atutem jest cena pojazdu. Wersja z oparciem kosztuje 11 999 zł, wyposażona w kufer dodatkowe 350 zł. Ponadto skuter posiada dwuletnią gwarancję. W połączeniu z dotychczas pozytywnymi opiniami właścicieli wszystko wskazuje, że Barton B-Max okazuje się okazją cenową o niskich kosztach eksploatacji i o szerokim spektrum zalet praktycznych.

Barton B-Max, czy warto zrezygnować z samochodu?

Barton B-Max jest skuterem, który spowoduje, że dobrowolnie porzucicie samochód. Bardzo sprawnie wykorzystacie go w mieście, zyskując mnóstwo czasu, bez trudu zabierzecie pasażera i bagaż (szczególnie w wersji z kufrem) w wygodną podróż, a to wszystko w bezkonkurencyjnej cenie względem auta. Tym bardziej że Bartonem B-Max jeździć może każdy, kto posiada prawo jazdy samochodowej kategorii B! W przeciwnym razie wystarczy najmniejsza motocyklowa kategoria A1. Czy właśnie nie nastał odpowiedni czas na zmiany?

Więcej modeli Barton Motors znajdziecie na barton-motors.pl.

Barton B-Max 125 galeria


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany