Around the Dream – Motocyklem dookoła świata ! - Motogen.pl

Dokładnie takie marzenie siedzi w głowie Ali i Tobiasza, pary motocyklistów, którzy już 17 listopada ruszą w swą wyśnioną tułaczkę motocyklową!

Dakar z innej strony

Data, tkwiąca niezbicie w drugiej połowie listopada nie jest przypadkowa. Podróżnicy chcą ruszyć do Ameryki Płd, na tyle wcześnie, aby spokojnie dojechać do miejsca startu rajdu Dakar.

„Bardzo nam zależy aby poruszyć historię od, której Dakar się zaczął. Od mężczyzn, którzy za dnia walczyli ze sobą i trudnościami trasy, a nocą toczyli uparte boje o sprawne silniki swoich jednośladów. To oni stworzyli rajd Dakar. To są emocje, to jest walka i charakter. Czołówka ? przecież w Dakarze nie chodzi o zwycięstwo…”

W ogarniętym finansową siłą świecie motoryzacji już dawno większość ludzi zapomniała czym jest pasja i wola walki. W obecnych czasach przelicznik pieniądz = miejsce, stał się powszechną praktyką, wręcz zwyczajem. Są jednak nadal pasjonaci, których życie cały czas kręci się tylko wokół rajdu. Zawodnicy Ci co roku startują i wiedzą, że nie mają szansy na wygraną, a mimo to podejmują wyzwanie. Są to normalni ludzie, którzy nie posiadają za sobą ogromnego zaplecza budżetowego – pokonują natomiast czołówkę, wolą walki.

Chcemy w naszych relacjach przybliżyć Wam tych, o których nie mówi nikt – ponieważ żadne z mediów nie widzi zarobku w promowaniu normalnych ludzi.
Niemal każdego dnia będziecie mogli czytać relacje Ali i Tobiasza z postępów wyprawy. Również oni będą, specjalnie dla Nas prowadzić codzienne kroniki, tego najtrudniejszego rajdu świata!

Co dalej?

Po Ameryce łacińskiej, para skieruje swojego leciwego Gsa ku północy, przez egzotyczne kraje  do USA oraz Kanady. Tam podróżnicy będą zmuszeni zrobić postój, który pozwoli na regeneracje sił, motocykla i przede wszystkim budżetu przed Azją… a może Australią ? Tego na szczęście nie wie nikt – i niech tak pozostanie…

„Pewnikiem jest fakt, że podróż trwać będzie dosyć długo. Chcemy cieszyć się przygodą najlepiej jak tylko potrafimy. Chłonąć ją wzrokiem, dotykiem, smakiem i zapachem, a przy tym wysyłać Wam dziesiątki wspaniałych zdjęć i opowieści…”

Pomoc na polakpotrafi.pl!

Obecnie projekt Around the Dream, walczy o wsparcie finansowe na portalu polakpotrafi.pl ! Podróżnicy próbują pozyskać pieniądze potrzebne na różnego rodzaju zezwolenia, cła, wizy oraz przeloty czy transport motocykla. Wydatki tego typu są najczęściej jednym z największych problemów w podróży, nie tylko motocyklem.

Zachęcamy Was gorąco do wspierania Arund The Dream. Każda, nawet ta pojedyncza złotówka jest istotna dla efektu końcowego, a my motocykliści, znów pokażemy swoją solidarność. To zdecydowanie będzie jedna z najciekawszych wypraw jesieni, zimy, a potem może i znowu jesieni…

www.polakpotrafi.pl