Alpe Adria w ten weekend w Poznaniu - Motogen.pl

Cykl Alpe Adria organizowany przez Alpe Adria Motorcycle Union, którego gościem jest Polski Związek Motorowy, co roku notuje średnio 500 zawodników biorących udział w całej serii.

Automobilklub Wielkopolski już po raz 7. jest gospodarzem Mistrzostw Alpe Adria UEM, które to stały się wręcz sztandarową imprezą odbywającą się rok rocznie na Torze w Poznaniu. W poprzednich sezonach do stolicy Wielkopolski przyjeżdżało około 200 zawodników z wielu krajów europejskich, takich jak: Austrii, Czech, Francji, Słowacji, Słowenii, Niemiec, Holandii, Węgier i Włoch. W tym roku organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji.

Przez trzy dni, od wczesnych godzin porannych, zawodnicy będą rozgrzewać asfalt trenując oraz rywalizując w kwalifikacjach.

Na pierwszy wyścig zapraszamy w sobotę 2 sierpnia – o godzinie 13:45, a w niedzielę już o 11.

Motocykliści startujący we wszystkich wyścigach podzieleni są według klas: AA 125 Sp + 125 Gp/Moto3, AA Superstock 600 + Supersport oraz AA Superstock 1000 + Superbike, Rookie 600 i 1000.
 
Podczas wyścigowego weekendu na Torze 'Poznań’, odbędą się również dwa puchary markowe: Aprilia RSV 4 oraz Daytona Speed-Day Cup.

Aby przybliżyć emocje ścigania się na motocyklu, który używany jest przez mistrzów z klasy World SBK, polski importer marki Aprilia zorganizował w 2013 r. puchar RSV4 dla zawodników rozpoczynających swoją wyścigową przygodę. Każdy, kto chciał spróbować swoich sił w rywalizacji na torze motocyklowym mógł zakupić motocykl Aprilia RSV4 i wystartować w stawce.
Po sukcesie zeszłorocznej edycji Pucharu Aprili RSV4 importer marki Aprilia postanowił kontynuować ten projekt z jeszcze większym rozmachem.
 
Daytona Speed-Day Cup to zupełnie nowa formuła szeroko dostępnego pucharu wyścigowego z prawdziwego zdarzenia. Poza jedną wspólną rundą z WMMP cały serial odbywał się na Torze 'Poznań’, podczas treningów motocyklowych organizowanych pod nazwą Speed-Day. Puchar ten jest również przeznaczony dla początkujących zawodników, którzy podczas zajęć Speed-Day mogli korzystać z porad instruktorów i doszkalać motocyklowe rzemiosło, a na koniec dnia sprawdzić swoje umiejętności w wyścigu.

W najbliższą niedzielę pucharowicze będą mogli sprawdzić swoich sił podczas najważniejszych zawodów w sezonie.
 
Szczegółowy harmonogram imprezy dostępny jest na stronie Automobilklubu Wielkopolski.