Akira w wersji aktorskiej – kolejna motocyklowa produkcja - Motogen.pl

Coraz więcej propozycji filmowych zadowolić może widza żądnego widzieć na ekranie piękne i szybkie motocykle. Wkrótce dołączy do nich kolejna fabuła – Akira w reżyserii Jaume Collet-Serry.

Miłośnicy anime wiedzą o czym mowa – Akira to animowana opowieść o dwójce przyjaciół, z których jeden staje się posiadaczem niezwykłej mocy, a drugi musi uratować go przed władzami, które chcą wykorzystać go do własnych celów. Obaj należą przy tym do jednego z gangów motocyklowych, które opanowały Tokio po III wojnie światowej, gdyż akcja opowieści rozgrywa się właśnie 30 lat po jej wybuchu, w roku 2019. Anime powstało w roku 1988, a obecnie trwają przygotowania do stworzenia aktorskiej wersji filmu.

 

Akcja wersji hollywoodzkiej przeniesiona zostanie z Tokio na Manhattan, a w skład obsady weszli m.in. Helena Bonham Carter, znana wszystkim fanom z ról w  produkcjach Tima Burtona, odtwórca roli Sama Flynna w ubiegłorocznym hicie „Tron: Dziedzictwo” Garrett Hedlund, który zagra jednego z bohaterów Akiry – Kanedę, Ken Watanabe znany polskiej widowni choćby z „Incepcji” oraz Kristen Steward, uwielbiana przez nastolatki z całego świata za rolę zakochanej w wampirze, drewnianej (pardon!), nieśmiałej dziewczyny. Ponadto w filmie zobaczymy zapewne niezwykłe motocykle i sceny pościgów, o które na pewno zadbają specjaliści od efektów specjalnych.

Premierę filmu przewidziano na rok 2013.