Yamaha szykuje terenową MT-09? - Motogen.pl

Na rynku mamy już modele MT-125, MT-07, MT-09 i MT-09 Tracer. W Azji co chwila pojawiają się zdjęcia modelu MT-25, więc niewykluczone, że w Europie i Stanach Zjednoczonych pojawi się MT z silnikiem od YZF-R3. Wygląda jednak na to, że to nie koniec nowości z rodziny MT.

Yamaha Motor Europe pokazała krótki klip, z któregowynika, że we wrześniu ciemna strona mocy może pojawić się również w wersji terenowej. Szalony trzycylindrowy silnik, off-roadowe właściwości i zapewne przystępna cena – taki będzie przepis na MT-09, która pozwoli na szybkie przemieszczanie się po bezdrożach.

Ciekawe spekulacje pojawiły się we włoskim Omnimoto.it. Tamtejsi dziennikarze twierdzą, że motocykl mógłby być napędzany silnikiem stosowanym w skuterach śnieżnych serii Viper M-TX, który ma moc 180 koni mechanicznych. Druga odważna hipoteza zakłada, że producent zaprezentuje nowy silnik. Pewne jest to, że będzie on miał trzy cylindry.

 

Aktualizacja 17.08

Krótko po opublikowaniu tego newsa w portalu MOTOGEN. dowiedzieliśmy się od polskiego importera, że nowy pojazd to wcale nie będzie motocykl tylko Side x Side. Szkoda, bo chętnie zobaczylibyśmy MT-09 w wersji szutrowej.

 

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak