Yamaha na Tokyo Motor Show 2015 - mocny trzykołowiec, robot i retro bike - Motogen.pl

Najgorętszym konceptem jest MWT-9. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się trzykołowy pojazd z pochylanymi przednimi kołami. Pomimo, że jest to koncept, to mamy nadzieję, że trafi do produkcji. Dlaczego? Chociażby dlatego, że wygląda drapieżnie i jest wyposażony w trzycylindrowy silnik z MT-09. Jakby to powiedzieli w Stanach – How cool is that?

Drugi koncept to dwuosobowy samochód stworzony na fali popularności konceptu MOTIV. Tym razem mamy jednak do czynienia z pojazdem sportowym. Jego waga to zaledwie 750 kilogramów. Do tego oczywiście dochodzi drapieżny wygląd, za który jest odpowiedzialny Gordon Murray Design. Nie podano informacji na temat zastosowanego silnika, ale widzielibyśmy tutaj oczywiście serce z nowej YZF-R1.

Kolejny na liście jest MOTOBOT Ver.1 – robot, który jest w stanie samodzielnie prowadzić motocykl. Celem Yamahy jest stworzenie takiego robota, który będzie mógł poprowadzić seryjny motocykl na torze przy prędkościach powyżej 200 km/h.

Pojawił się również Resonator 125, który wygląda już zdecydowanie bardziej przyziemnie i takie też są jego założenia. Motocykl nawiązuje oczywiście do lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Wyposażono go w chłodzony powietrzem jednocylindrowy silnik o pojemności 125 cm3. Do tego mamy skórę, drewno i inne rarytasy.

Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli zobaczyć wszystkie te wynalazki w akcji, ponieważ już na zdjęciach rozbudziły one naszą wyobraźnię.

 

Poniżej możecie zobaczyć filmowe prezentacje konceptów MWT-9 i MOTOBOT Ver.1

 

 

Więcej o motocyklach Yamaha Autor: Wojciech Grzesiak