Yamaha MT-09 - nowy miejski agresor - Motogen.pl

Informacja o nowości Yamahy wypłynęła na świat 15 minut temu. Na chwilę obecną jest to jedyny model motocykla serii MT, który Yamaha prezentuje na swojej stronie internetowej i nie wiadomo, czy dzięki modelowi 09 ta oryginalna seria miejskich motocykli zostanie wskrzeszona.

Wiemy natomiast sporo o parametrach technicznych nowego emteka. To zapowiadany trzycylindrowy silnik o pojemności 850 ccm, mocy 115 KM i momencie obrotowym 85 Nm. Motocykl waży 188 kilogramów. Silnik zainstalowano w nowej, aluminiowej ramie. MT-09. Wyposażony jest w systemy YCC-T (kontrola trakcji) oraz D-Mode, czyli różne tryby pracy silnika. Jeżeli chodzi o prowadzenie, warto zwrócić uwagę na nowe, lekkie, 10 ramienne felgi aluminiowe i zawieszenie Monocross z poziomo ustawionym amortyzatorem.

Nowy silnik ma świetne parametry, a co do designu – jeszcze się zastanawiamy. W przeciągu kilku spojrzeń przeszliśmy od ekscytacji do nienawiści. Teraz powoli znowu zaczyna nam się podobać. Jedno jest pewne – wygląd budzi zainteresowanie i kontrowersje.

Więcej o motocyklach Yamaha