Yamaha MT-01 - akcja serwisowa! - Motogen.pl
Firma Mitsui Motor Polska sp. z o.o., powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre motocykle Yamaha MT-01 mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników.

Polski dystrybutor motocykli Yamaha poinformował, że w niektórych egzemplarzach modelu MT-01 może wystąpić wada konstrukcyjna cięgna tylnego zawieszenia. Ryzyko wystąpienia usterki jest znikome, jednakże w skrajnym przypadku pęknięcie wadliwego cięgna podczas jazdy motocyklem, może doprowadzić do wypadku.

W Polsce usterka dotyczy 87 motocykli Yamaha wyprodukowanych w latach 2005-2007 w Japonii.

Przedstawiciel Yamahy powiadomi właścicieli motocykli objętych kampanią oraz sieć sprzedaży o konieczności sprawdzenia motocykli w autoryzowanej stacji obsługi. W przypadku wykrycia wadliwej części, zostanie ona wymieniona na nową bezpłatnie.

Jak poinformował nas przedstawiciel Mitsui Motor Polska, Piotr Szczygłowski, w chwili obecnej przesyłane są klientom informacje na temat usterki i jej usunięcia. Sama procedura ma trwać około jednej godziny. Co najważniejsze, na rynku Polskim jeszcze nie zdarzył sie przypadek awarii tego podzespołu.

Więcej o motocyklach Yamaha