Wybierz się motocyklem w podróż życia na Syberię - Motogen.pl

Ice Run organizowany przez ekipę The Adventurists to, jak sami określają, podróż na gównianym, antycznym rosyjskim motocyklu przez największe zamrożone jezioro na świecie. To impreza, która ma oddzielić chłopców od mężczyzn, a towarzyszyć im będzie temperatura sięgająca -20 stopni celsjusza, czyli nieco większa niż w lutym, gdzie panuje mróz sięgający -40 stopni.

Trasa rozpoczyna się w Listvyance, niedaleko Irkucka, a stamtąd uczestnicy udadzą się wprost na zamrożone jezioro. Trasa została wcześniej przetestowana i teoretycznie jest bezpieczna i możliwa do pokonania. Uczestnicy pojadą z Listvyanki do Severbalkalska, gdzie trasa cały czas będzie wiodła przez taflę lodu. Później czeka ich powrót przez Okynaiski, Zhigalovo, Kachug, a meta imprezy jest zorganizowana w Irkucku.

Łączny koszt udziału w imprezie jest szacowany na około 3000 funtów. Oprócz tego załogi będą musiały zebrać minimum 1000 funtów na cele charytatywne, z czego 500 funtów będzie przekazane fundacji Cool Earth.

Uczestnicy będą poruszać się zmodyfikowanymi motocyklami Ural wyposażonymi w odpowiednie narzędzia, części zamienne i oczywiście opony z kolcami. Początek jest planowany na 20 marca i wtedy rozpocznie się dwudniowy test, w którym uczestnicy nauczą się sztuki przetrwania i jazdy na lodzie, a także poznają tajniki dokonywania podstawowych napraw w Uralach. Właściwa podróż rozpocznie się 23 marca i będzie to etap wiodący przez jezioro. W dniu 28 marca uczestnicy dojadą do Severbaikalska i wyruszą w drogę do Irkucka. Impreza zakończy się 2 kwietnia.

Macie dosyć nudnego zjeżdżania na nartach z góry na dół i chcecie przeżyć przygodę życia? W takim razie zajrzyjcie na www.theadventurists.com, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat tej i innych szalonych wypraw organizowanych przez tę firmę.

 

Autor: Wojciech Grzesiak