Valentino Rossi będzie sygnował kolejną część serii gier MotoGP - Motogen.pl

Już od czasów, w których granie oznaczało sterowanie kwadratowymi obiektami mającymi być profesjonalnym bolidem Formuły 1 lub sławnym piłkarzem, serie gier poświęconych najbardziej znanym światowym ligom były sygnowane jakimiś nazwiskami. W przypadku MotoGP będzie to pierwszy raz, kiedy gra otrzymuje edycję skupioną na jednym zawodniku. Oczywiście tym zawodnikiem będzie Valentino Rossi.

Rossi jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem współczesnego MotoGP i ma na koncie 9 tytułów mistrzowskich. Oprócz tego bierze udział w innych imprezach motoryzacyjnych – na przykład Monza Rally czy wyścigi Flat Track. Rossi to także biznesmen i właściciel teamu Moto3. Jednymi słowy – człowiek orkiestra.

W grze będziemy mogli rozegrać jego karierę od samego początku. Oprócz tego weźmiemy udział właśnie w Monza Rally. Studio Milestone ma na swoim koncie również serię gier WRC, więc wprowadzenie samochodów do gry motocyklowej nie jest dla twórców problemem.

Gra ukaże się w czerwcu na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Poniżej możecie zobaczyć jej zwiastun. Zajrzyjcie również na www.valentinorossithegame.com.

 

Autor: Wojciech Grzesiak