TTXGP – rusza włoska edycja wyścigów motocykli elektrycznych - Motogen.pl

W przyszłym roku również we Włoszech będzie można podziwiać wyścigi elektrycznych motocykli.

Oficjalnie potwierdzono, że również we Włoszech w przyszłym roku odbywać się będą wyścigi motocykli elektrycznych. Zmagania rozłożono na cztery rundy. Inauguracyjny wyścig zaplanowano na 27 czerwca (Magione). Potem zawodnicy spotkają się 25 lipca, 5 września (Franciacorta), a finał odbędzie się 26 września na torze w Mugello.

Paolo Sesti, prezes Włoskiej Federacji Motocyklowej: Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy oficjalnie potwierdzić rozpoczęcie zmagań elektrycznych motocykli w 2010 roku. Do tej pory byliśmy zaangażowani w kilka eksperymentów, związanych z wyścigami elektrycznych maszyn, ale bardzo szybko rozwijająca się technologia otwiera zupełnie nowe perspektywy. Mamy również nadzieję, że nasze działania przyczynią się do dalszego ulepszania pojazdów proekologicznych i technologie używane na torach wyścigowych będą mogły przyspieszyć wprowadzanie do codziennego użytku pojazdów elektrycznych.

Azhar Hussain, eGrandPrix: Włoskie mistrzostwa są dla nas bardzo ważne, ponieważ wzbogacą eGrandPrix o ogrom historii, technologii i stylu, w którym Włosi są tak dobrzy. Oznacza to również, że finał TTXGP/UEM w Albacete będzie gościł reprezentację najlepszych kierowców elektrycznych motocykli.