Szybkość zabija – film Policji z przesłaniem - Motogen.pl

Statystki wypadków z udziałem motocyklistów w tym roku przedstawiają się fatalnie. Policja postanowiła przypomnieć kierowcom o tym problemie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Zespołu Prasowego mazowieckiej komendy wraz z aktorami serialu „Ojciec Mateusz” przygotowali krótki filmik z przesłaniem. Klip ma na celu nie tylko uświadomienie i przypomnienie motocyklistom jakie są skutki zbyt ostrego odkręcania manetki na normalnych drogach, ale też dotarcie do świadomości kierowców samochodów. Niestety, ta druga sprawa nie została dostatecznie dobrze naświetlona w krótkim klipie. Mimo tego Policja zapewnia, że widzi problem, jakim jest dyskryminowanie jednośladów na drogach. Funkcjonariusze przypominają, że motocykl i motocyklista mają takie same prawa i obowiązki podczas poruszania się w ruchu ulicznym, jak każdy inny uczestnik ruchu.

Dłuższy filmik, reportaż opisujący bardziej kampanię policyjną, możecie znaleźć na stronie Policja.pl.

Film opracowany przez mazowieckich policjantów ma być emitowany od września na antenach ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Jak sądzicie, czy kampania społeczna w takiej formie jest wystarczająca, by zdjąć rękę z manetki? Czy ma szansę zmienić coś na naszych ulicach?