SUPERENDURO 2015 – Finał Mistrzostw Świata - relacja - Motogen.pl

Do ostatniej rundy cyklu SuperEnduro Tadeusz Błażusiak przystępował z dużym zapasem punktów w klasyfikacji generalnej, dzięki temu mógł sobie pozwolić na odrobinę luzu. Już po drugim wyścigu, Taddy mógł świętować zdobycie tytułu Mistrza.

„Jestem niesamowicie szczęśliwy! Najważniejsze dzisiaj było dla mnie obronienie tytułu. Wiedziałem, że mam ogromną przewagę nad rywalami, więc jechałem spokojnie i starałem się unikać błędów. To był fantastyczny sezon, a zakończenie go z szóstym tytułem jest niesamowite”– powiedział Tadeusz po kolejnych zwycięstwie w SuperEnduro.

Gdy Tadeusz skupiał się na przypieczętowaniu swojego tytułu, inni zawodnicy zawzięcie walczyli o kolejne pozycje na podium w ostatniej rundzie SE. Na starcie zabrakło Davida Knighta ,który zmagał się z chorobą. Najgorętsza rywalizacja rozegrała się pomiędzy dwoma zawodnikami KTM’a- Jonnym Walkerem i Cody Webbem. Mimo że Webb posiadał większy dorobek punktowy, tytuł vice mistrza wciąż był w zasięgu Walkera.

Pierwszy wyścig, jak i rywalizacja w SuperPole padły łupem Amerykanina- Cody’ego Webba. Jonny dał z siebie wszystko. Drobne błędy sprawiły, że młody Brytyjczyk zakończył pierwszy wyścig na drugiej pozycji. Tadeusz nie podejmował zbędnego ryzyka i zgarną punkty za trzecie miejsce.

Drugi wyścig to start w odwróconej kolejności. Najlepiej przebijanie się z końca stawki wyszło Jonny’emu Walkerowi. Zawodnik Red Bull KTM’a błyskawicznie wysuną się na pozycję lidera i mając przed sobą czysty tor rozwiną skrzydła. Tadeusz Błażusiak mimo zachowawczej jazdy przekroczył linię mety jako drugi, czym przypieczętował swój szósty tytuł Mistrza Świata! Cody Webb z powodu drobnych błędach zakończył wyścig na trzeciej pozycji, czym nie pozwolił Walkerowi odrobić strat w klasyfikacji generalnej.

Wideo podsumowanie finałowej rundy SuperEnduro:

 

Ostatni wyścig zmagań SuperEnduro 2015 był niezwykle emocjonujący. Wszyscy zawodnicy dali z siebie 110% , jednak to Jonny Walker okazał się najszybszy i zdobył swoje pierwsze, w tym sezonie zwycięstwo w GP. Cody Webb nie odstępował Jonny’ego na krok i linię maty trzeciego wyścigu przekroczył jako drugi. Suma punktów zgromadzonych przez sympatycznego Amerykanina sprawiła, że zdobył on tytuł vive Mistrza Świata SuperEnduro. Walker mimo najwyższego stopnia na podium we Francji musiał zadowolić się trzecim miejscem w klasyfikacji generalnej.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Tadeusza Błażusiaka! Mistrz zapowiedział, że w przyszłym sezonie przystąpi do walki o 7 tytuł z rzędu. Taddy’ego również zobaczycie na tegorocznym Erzberg Rodeo i innych kultowych imprezach extreme enduro! O wszystkich imprezach z udziałem Tadeusza z pewnością przeczytacie na łamach Motogen!

Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2015

1 Taddy Blazusiak, POL, KTM, 320 pkt. 
2 Cody Webb, USA, KTM, 282
3 Jonny Walker, GBR, KTM, 277
4 David Knight, GBR, KTM, 231
5 Alfredo Gomez, ESP, HVA, 212
6 Paul Bolton, GBR, KTM, 156
7 Mario Roman, ESP, KTM 147
8 Dani Gibert, ESP, GAS-GAS, 137
9 Danny McCanney, GBR, HVA, 128
10 Kyle Redmond, USA, BETA, 94

 

Pełne wyniki SuperEnduro 2015