SHOEI NXR - nowość na 2014 - Motogen.pl

Dokładnie w tej chwili nie znamy więcej szczegółów odnośnie nowego garnka, możemy więc domyślać się tylko niektórych rzeczy oglądając zdjęcia. Z pewnością nowy NXR otrzyma cztery rozmiary skorupy, nowy wizjer, uszyte z wielu materiałów wnętrze oraz cztery wloty i aż sześć wylotów powietrza. SHOEI w coraz większej liczbie kasków wprowadza swój system bezpieczeństwa E.Q.R.S, który umożliwia bezpieczne wyjmowanie poduszek bocznych w razie wypadku – ich usunięcie ułatwia ściągnięcie kasku poszkodowanemu.

Największa niewiadoma w tej chwili to cena. SHOEI NXR nie posiada blendy, więc będzie produktem pozycjonowanym bardziej pod sport i pewnie też odrobinę tańszym niż zeszłoroczna nowość, GT-Air. Najbardziej nurtuje nas pytanie czy NXR zastąpi XR-1100, Qwesta czy też będzie uzupełnieniem oferty i poprzednie kaski pozostaną w sprzedaży. Tak stało się z Multitec, którego nowy Neotec nie wyparł.

Osobiście, przez bardziej sportowy charakter nowego kasku obstawiam, że NXR zastąpi XR-1100. A Wam jak podoba się nowy NXR? Przy okazji – zgadnijcie kto oprócz NXRa jest bohaterem poniższego klipu.

SHOEI NXR from channel b7 on Vimeo.