Shoei na Intermot 2012 – GT-Air i J-Cruise - Motogen.pl

Niestety, nie udało nam się do końca zgadnąć jakie nowe kaski zobaczymy w ofercie producenta na sezon 2013. Okazuje się, że mimo obstawianej przez nas kategorii offroad, tutaj nic się nie zmieni. Za to na półkach sklepowych pojawi się integral z blendą – GT-Air oraz J-Cruise również z blendą, który zastąpi J-Winga.

J-Cruise to miejski kask otwarty z długą szybą, możliwością zamontowania pin-locka oraz oczywiście z blendą. Mechanizm do jej sterowania znajduje się tuż przy mocowaniu wizjera, powinno być zatem całkiem wygodnie. Skorupę wykonano z materiału AIM. Kask będzie dostępny w rozmiarach od XS do XXL, w trzech różnych rozmiarach skorupy zewnętrznej. Jak widać na zdjęciach, J-Cruise posiada system wentylacji z dużym suwakiem na górze oraz wylotami z tyłu skorupy. Zapięcie będzie dokładnie takie samo jak w Neotecu. Model J-Cruise ma możliwość wpięcia interkomu.

Oprócz tego w ofercie Shoeia pojawi się nowy kask integralny GT-Air. Widać, że marka się rozkręciła z montowaniem blend, bo także i w tym modelu znajdziemy takie udogodnienie. Podobnie jak w J-Cruze, wizjer przeciwsłoneczny regulowany jest suwakiem znajującym się koło szyby w bocznej części kasku.

Skorupa GT-Air wykonana jest, jak zwykle, z materiału AIM. Dostępna będzie w rozmiarach od XS do XXL (w trzech różnych rozmiarach skorupy zewnętrznej). Kask będzie wyposażony w takie samo zapięcie jak Neotec, system EQRS, system wentylacji, w pełni wyjmowaną wyściółkę i pinlocka. Jak widać na zdjęciach, na skorupie zastosowano specjalne spoilery, które mają poprawiać aerodynamikę GT-Air-a  

Co ciekawe, jak się dowiedzieliśmy od polskiego importera marki, GT-Air będzie nieco droższy od modelu XR-1100. Czy będzie wart tej ceny?

Ceny nowości Shoei na 2013:
GT Air biały – 2000 zł, czarny 2100, grafika 2400
J-Cruise – 1900 czarny, 2000 biały i grafika