Sebastian Zieliński rozpoczyna sezon sukcesami w WMMP i Alpe Adria - Motogen.pl

Sebastian Zieliński ma już za sobą pierwsze wyścigi w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz pucharu Alpe Adria.

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski
Podczas pierwszej rundy Mistrzostw Polski, która odbyła się na torze w Poznaniu treningi wolne oraz kwalifikacyjne upłynęły pod znakiem prac nad ustawieniami motocykli, ale to nie przeszkodziło mu w zdobyciu pole position. Dzięki temu po starcie pierwszego wyścigu Sebastian już na trzeci okrążeniu miał pięć sekund przewagi nad drugim zawodnikiem. Na kolejnym kółku pojawiły się problemy z silnikiem i żeby zapobiec jego wybuchowi Zieliński musiał wycofać się z wyścigu.

Po rozebraniu silnika okazało się, że przytarła się panewka na korbowodzie, a to mogło doprowadzić do wybuchu i całkowitego zniszczenia silnika, więc decyzja o wycofaniu się z dalszej rywalizacji okazała się słuszna.

W drugim wyścigu Sebastian wystartował na zapasowym motocyklu. Pogoda była znacznie gorsza niż w sobotę. To nie przeszkodziło Zielińskiemu w objęciu prowadzenia i zwiększaniu przewagi z okrążenia na okrążenie. Niedzielna pochmurna aura przyniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Alpe Adria
Tydzień później na włoskim torze Adria Raceway rozpoczął się kolejny sezon cyklu Alpe Adria, w którym udział biorą również zawodnicy z Polski. Sebastian Zieliński miał weekend pełen przygód, ale wrócił do domu z trzecim miejscem w generalce.

Zwycięstwo w Poznaniu rozbudziło apetyt Sebastiana na kolejne wygrane. Następnym przystankiem zawodnika z Ostrowa Wielkopolskiego był tor Adria Raceway. W pierwszej sesji kwalifikacyjnej Sebastian był najszybszy, a w drugiej zajął drugie miejsce w swojej klasie. Łącznie startowało ponad 30 zawodników z różnych krajów Europy.

W pierwszym wyścigu, po starcie z pole position wszystko szło po myśli Zielińskiego, który miał doskonałe tempo. W połowie wyścigu, w trakcie ostrej walki o pierwsze miejsce przednia opona poddała się na hamowaniu i motocykl przewrócił się. Na szczęście motocykl nie był poważnie uszkodzony i Zieliński dojechał do mety na 8. miejscu zdobywając 8 punktów.

Na drugi wyścig zmieniono ustawienia motocykla, ale nie przyniosło to pożądanych rezultatów. Nowy setup nie pozwolił na jazdę w tempie podobnym do tego z pierwszego wyścigu. Zieliński dojechał na metę na drugim miejscu z dużą przewagą nad trzecim zawodnikiem i zdobył 20 punktów.

Po pierwszej rundzie Alpe Adria 2015 Sebastian Zieliński jest na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i ma na koncie 30 punktów, ponieważ jeszcze dwa zdobył za wywalczenie drugiej pozycji w kwalifikacjach.

Kolejna runda cyklu Alpe Adria odbędzie się w ostatni weekend maja na węgierskim torze Pannonia-Ring. Zawodnicy będą tam rywalizować również w ramach Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Pomimo przygód Sebastian wrócił z Włoch zadowolony i zmotywowany do dalszej walki o punkty.

Więcej informacji na temat zawodnika znajdziecie na stronie www.zielinskiracing.pl.