Rocket Custom na 110-lecie Triumpha - Motogen.pl

Przypominamy o wyjątkowym projekcie motocykla, prowadzonym wspólnie przez Konrada Sobczyka i firmę Inter Motors.

Nietuzinkowy Triumph Rocket, który rodzi się w warsztacie Konrada, to motocykl budowany dla uczczenia 110 rocznicy marki Triumph przypadającej w tym roku. Rocket jest budowany w oparciu o części i akcesoria, jakie w swojej ofercie posiada Inter Motors. Między innymi znajdziemy tam produkty K&N, ZAP, TRW, Ferodo, Metzeler i wiele innych. Jednak to nie wszystko. Jak przystało na prawdziwego customa, Rocket w niczym nie przypomina swojego pierwowzoru. Stało się tak dzięki elementom projektowanym i robionym na zamówienie specjalnie z myślą o tym motocyklu. Dokładnie taki jest bak paliwa, który powstał z kawałka prostej blachy, lagi, tylne zawieszenie razem z wahaczem, półki i mocowania osprzętu to kilka z większych elementów, jakich nie zobaczymy w żadnym innym motocyklu!

 

Rocket Custom, by stać się motocyklem jubileuszowym „pełną gębą”, przybrał wiele elementów z innych maszyn angielskiego producenta. Każdy, kto chociaż trochę zna modele Triumpha, rozpozna tutaj Daytonę 675, Street Triplea i Speed Triplea.

 

Doświadczenie Konrada w budowaniu i strojeniu motocykli zaopatrzonych w turbiny i wtryski nitro także znalazło swoje ujście przy tym projekcie. Rocket Custom będzie miał zamontowany „mokry wtrysk” podtlenku. Nitro będzie pochodziło z dwóch butli umieszczonych pod zadupkiem potwora, a po zestrojeniu przez Konrada doda Triumphowi animuszu w postaci kilkudziesięciu koni mechanicznych więcej.

Premiera Triumpha Rocketa Custom będzie miała miejsce podczas Ogólnopolskich Targów Motocykli i Skuterów. W trakcie imprezy odbędzie się wiele szybkich konkursów z cennymi nagrodami, które ufundował Triumph i firmy, których akcesoria zdobią customa. Warto także odwiedzić i „polubić” profil facebookowy projektu. Tam właśnie na bieżąco umieszczane są informacje z postępów budowy. Tam także będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach, których finał – specjalnie dla fejsbukowiczów – będzie zorganizowany podczas marcowych targów. Tutaj także możemy liczyć na ciekawe nagrody.