Robbie Maddison w Sao Paulo jako kurier motocyklowy - Motogen.pl

Robbie Maddison zawitał do Sao Paulo i wcielił się w rolę kuriera motocyklowego, który musi poradzić sobie na ulicach zakorkowanego i zatłoczonego miasta.

Gdyby niektórzy nasi kierowcy samochodów widzieli, jakie kombinacje czekają motocyklistów w brazylijskich miastach, przestaliby narzekać na niebezpieczne manewry wykonywane przez nas w korkach. Sao Paulo liczy sobie 20 milionów mieszkańców, wśród których jest 500 tysięcy kurierów motocyklowych. Codziennie w wypadkach drogowych ginie w tym mieście dwóch przedstawicieli tego zawodu. Gwiazda Red Bull X-Fighters, Robbie Maddison, postanowił sprawdzić, jak bezpieczne jest poruszanie się motocyklem w korkach największej brazylijskiej metropolii. Karlo Maxwell, 30-letni kurier motocyklowy z Sao Paulo, wprowadził zawodnika FMX w arkana swojego zawodu. W zamian mógł spróbować tricków na motocyklu Maddisona.

Choć Robbie uważa, że dzień w skórze kuriera był fantastyczny, był to także jeden z najniebezpieczniejszych dni, jakie spędził na motocyklu. Sami zobaczcie dlaczego.