Arai po raz kolejny podarował swoją skorupę RX-7 jako bazę pod repliki kasków dwóch zawodników – Cala Crutchlowa i Leona Haslama.

Replika Crutchlowa bazuje na dokładnie tym samym kasku RX-7 GP, w którym Brytyjczyk w tym roku ściga się podczas MotoGP. Kolory i wzór wykorzystują motyw z napojów Monster Energy, których producent jest sponsorem zawodnika. Autorem grafiki jest Aldo Drudi, który poprawił linie wzoru i dodał brokatowe wykończenie. Kask, będący repliką skorupy Leona Haslama, to ubiegłoroczny model, w którym zawodnik startował w klasie Superbike i którego używa także w tym roku. I w tym przypadku grafika wyszła spod ręki Aldo Drudiego, który wykorzystał dwukolorowy asymetryczny motyw florystyczny, który łączy się z wielką literą „H” na czarnym tle.

Arai RX-7 wyposażony został w zewnętrzną skorupę z systemem PB SNC – górna część skorupy posiada peryferyjny pas, zwiększający wytrzymałość kasku. Producent zaopatrzył go w pięciostopniową funkcję Air Wing, która stabilizuje kask i redukuje drgania. Dzięki większym wlotom powietrza garnek jest świetnie wentylowany, a jednocześnie wyciszony. Protektory policzków można odpinać. RX-7 ma także wizjer szerszy o 5 mm z każdej strony, zwiększając tym samym pole widzenia motocyklisty.

Obydwie repliki dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie około 949 €. Każdy egzemplarz objęty jest pięcioletnią gwarancją.