Robbie Maddison skoczył motocyklem na odległość 98 metrów! - Motogen.pl
Australijski gwiazdor freestyle motocrossu, Robbie Maddison, wskoczył na karty Księgi Rekordów Guinessa wykonując rekordowy skok na swoim motocyklu na odległość większą niż długość boiska football’owego. Skacząc na odległość 98 metrów pobił poprzedni rekord ustanowiony w 2005 roku przez Trigger’a Gumm’a w Australii (84 metry), oraz nieoficjalny rekord 94 metrów (Ryan Capes, 2005).

Skok odbył się w Las Vegas podczas pierwszej imprezy Red Bull Experiment, skupiającej gwiazdy starające się o bicie światowych rekordów. Skok transmitowano na żywo tuz po wybiciu północy 1 stycznia 2008 roku.

Maddo, bo taki pseudonim ma Robbie Maddison, rozpędził się do prędkości 150km/h na motocyklu Honda CR 500, po czym wyskoczył w powietrze i lecąc na maksymalnej wysokości około 18 metrów pokonał potężną odległość i ostatecznie wylądował na 98 metrze.

Podczas treningów dzień wcześniej Robbie skoczył na odległość aż 106 metrów! Niestety nie było pewne, czy skok zostanie zaliczony do rekordów. Maddison powiedział: „Przybyłem tu by przeskoczyć boisko football’owe. Warunki nie były idealne, lecz jestem szczęśliwy z wyniku. Wczoraj podczas prób skoczyłem 106 metrów i wiedziałem, że 109 jest osiągalne. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, lecz wiatr okazał się większym czynnikiem niż planowaliśmy. Ale to nazywa się Red Bull Experiment i nie wiedzieliśmy, jaki będzie wynik. (…) To dopiero początek.” Robbie zdradził, że planuje pokonać dystans 120 metrów.

Robbie posiada na swoim koncie jeszcze inne rekordy. Między innymi skoczył na odległość 67 metrów na motocyklu o pojemności 125 cm³ oraz wykonał najdłuższy skok z trickiem na odległość 74 metrów. Oprócz tego jest wielce utytuowanym zawodnikiem FMX.

Evel Knievel – to niedawno zmarła postać – ikona motocyklowych wyczynów, której Robbie Maddison dedykował swój rekord.