Paweł Szkopek kierowcą wyścigowym Yamahy Motor Polska - Motogen.pl

Plany startowe Pawła zakładają udział w pełnym cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, a także starty w Pucharze Europy i wybranych rundach Mistrzostw Świata Endurance. W walce o tytuł mistrzowski ma mu pomóc najnowsza Yamaha R1, która w stosunku do poprzedniego modelu o tej samej nazwie, jest zupełnie nowym motocyklem, w którym pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych.

 

Paweł Szkopek:

Jest mi niezmiernie miło, że w sezonie wyścigowym 2015 będę ponownie reprezentował barwy Yamahy Motor Polska startując najnowszą Yamahą R1 jako oficjalny kierowca. To doskonały motocykl, z którym z pewnością szybko się zgram. Cel jest jasny: razem z całym zespołem chcemy zdobyć kolejny tytuł mistrzowski w Polsce, a także wystartować w eliminacjach Pucharu Europy. W planach są także starty w wybranych rundach Mistrzostwach Świata Endurance. Może ciężko w to uwierzyć, ale to już mój siedemnasty sezon w wyścigach motocyklowych, choć nie znaczy to, że będę podchodził do niego z mniejszych zaangażowaniem. Wręcz przeciwnie. Lata doświadczeń i przejechane kilometry są w tym sporcie bardzo istotne. 

Yamaha YZF-R1M to motocykl zaprezentowany oficjalnie przez producenta pod koniec ubiegłego roku. W wersji cywilnej będzie on dostępny w salonach motocyklowych od marca tego roku. Ważąca 199 kg maszyna dysponuje mocą 200 KM mechanicznych, wytwarzanych przez nowoczesny, czterocylindrowy silnik wyposażony w 16 zaworową głowicę. Całości dopełnia magnezowa rama pomocnicza i nowe zawieszenia Kayaba i aluminiowa rama Delabox. Wiele elementów motocykla wykonano z carbonu, magnezu i tytanu.

 

Magdalena Piskorz, Dyrektor Generalna Yamaha Motor Polska:

Wierzymy, że Paweł jest najlepszym zawodnikiem w Polsce i dlatego chcieliśmy, żeby reprezentował markę Yamaha w tegorocznych Mistrzostwach Polski, w królewskiej klasie Superbike na najlepszym motocyklu dostępnym w tym sezonie wyścigowym. Doceniamy wysiłek, jaki Paweł wkłada w przygotowanie do startów, i jesteśmy przekonani, że na najnowszej, rewolucyjnej generacji Yamahy YZF-R1M ma w Polsce największe szanse wygrać klasyfikację generalną. Paweł świetnie zna i czuje nasze motocykle, od lat był z nimi związany i na nich zdobył swoje najważniejsze tytuły. Zatem zaplanowana na najbliższe dwa lata współpraca jest dla nas pewną formą kontynuacji, z czego się bardzo cieszymy. I trzymamy kciuki za Pawła!

Paweł Szkopek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich wyścigowych zawodników motocyklowych. Jest pierwszym Polakiem, który wystąpił w motocyklowych Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport. Jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  

 

Więcej informacji o zawodniku na stronie: www.szkopek.pl