Paweł Szkopek i nowa Yamaha R1 gotowi na Poznań - Motogen.pl

Zespół Szkopek Team by Poland Position bardzo intensywnie przygotowywał się do nadchodzącego sezonu. Paweł odbył wiele jazd testowych na nowym motocyklu, zadbał także o odpowiednią formę fizyczną. Tuż przed zawodami w Poznaniu wystartował jako gość w rundzie Mistrzostw Niemiec.

 

Paweł Szkopek: Jestem solidnie przygotowany do walki o czołowe miejsce w nadchodzącym sezonie. Z niecierpliwością czekam na pierwsze zawody cyklu Mistrzostw Polski, które odbędą się w najbliższy weekend w Poznaniu. Jestem wciąż pod dużym wrażeniem jeśli chodzi o moją nową Yamahę YZF-R1M. To wspaniały motocykl, który prowadzi się bardzo stabilnie już na seryjnym zawieszeniu. Mam nadzieję, że w wersji torowej będzie to bardzo konkurencyjna maszyna. Cel jest jasny: zdobyć tytuł Mistrza Polski w klasie Superbike. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że konkurencja także ma podobne zamiary i tanio skóry nie sprzeda, ale zrobimy wszystko, aby w poszczególnych wyścigach wypaść jak najlepiej. Mam nadzieję, że w Poznaniu nie zabraknie także kibiców wyścigów motocyklowych a Ci, którzy pozostaną w domach będą trzymać za mnie kciuki.

 

W pierwszej i drugiej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w barach Szkopek Team by Poland Position wystartują także: Sebastian Zieliński (Yamaha R 6 – Supersport) i Grzegorz Wójcik (Yamaha R1 – Rookie 1000).

 

Paweł Szkopek, oficjalny kierowca wyścigowy Yamaha Motor Polska wystartuje na nowej Yamasze R1 w pełnym cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w klasie Superbike. Zespół planuje także starty w Pucharze Europy oraz w wybranych rundach Mistrzostw Świata Endurance.

 

Kalendarz Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2015

9-10.05. I, II runda – Tor Poznań

30-31.05. III, IV runda – Panoniaring Słowacja

27-28.06. V, VI runda – Tor Poznań

22-23.08. IX, X runda – Tor Pozań

12-13.09. XI-XII runda –  Slovakiaring Słowacja

 

Profil FB: www.facebook.com/SzkopekTeam