Pan America Challenge. Para polskich podróżników ukończyła podróż życia po Ameryce Południowej - Motogen.pl

Ponad 50 tys. przejechanych kilometrów, ponad 3 tys litrów paliwa, 10 zużytych opon i 28 litrów oleju – to tylko część bilansu Screw it, let’s ride, pary polskich podróżników, którzy ukończyli podróż życia po Ameryce Południowej.

Ela i Grzegorz to pochodząca z Katowic para podróżników, którzy pod szyldem Screw It. Let’s Ride! podróżują motocyklem po świecie. Pewnego dnia postanowili porzucić strefę komfortu i rzucić się w wir wspaniałości, które oferuje świat. Na liście ich podróży, oprócz Europy, znajdziemy także Turcję, Amerykę Północną i Amerykę Środkową. Ostatnim przedsięwzięciem pary podróżników było objechanie Ameryki Południowej. Ich podróż dobiegła właśnie końca.

Przez ostatni rok Ela i Grzegorz odwiedzili wszystkie 13 państw Ameryki Południowej, trafili także na 3 skrajne punkty kontynentu i czterokrotnie przekroczyli równik. Planowane 48 tys. km zmieniło się w 53 325 km, co pokazuje jak duży zapas trzeba zakładać planując tak ambitne wyprawy.

Podróżnicy, podczas swoich wcześniejszych wypraw, korzystali z motocykla Harley-Davidson Electra Glide. Tym razem postanowili jednak przesiąść się na coś zupełnie nowego – pierwsze w historii adventure z Milwaukee, czyli model Pan America. Jak sami twierdzą, podróż była niezwykle wymagająca, jednak wysiłki opłaciły się – podróż życia została ukończona z sukcesem!

Na szersze podsumowanie tej niezwykłej przygody musimy poczekać aż Ela i Grzegorz załatwią swoje sprawy. Z niecierpliwością czekamy na podsumowanie tej wyprawy – będzie to wspaniała inspiracja dla wielu motocyklowych podróżników. Więcej informacji na temat tej i innych wypraw Eli i Grzegorza znajdziecie na stronie https://screwitletsride.com/

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany