Ortezy POD K4 AC9 LE 2. Nowość w klimacie retro - Motogen.pl

Już po raz drugi marka POD zdecydowała się na współpracę z Adamem Cianciarulo. Nic dziwnego, bo ich nowe, wspólnie zaprojektowane ortezy w limitowanej edycji po raz kolejny zyskały świetny design.

Adam Cianciarulo jest amerykańskim zawodowym zawodnikiem motocrossowym i prawdopodobnie jednym z najbardziej ekscytujących młodych zawodników AMA Supercross w historii. Dzięki ogromnej pasji i wytrwałości współpraca między Cianciarulo i POD Active dostarcza nam kolejnych propozycji produktów spełniających najwyższe wymagania zawodników – i to ze świetnym designem.

Tym razem inspiracją do stworzenia kolejnej odsłony ortez K4 stały się krajobrazy południowej Kalifornii. Na pierwszy rzut oka widać, że tamtejsze zachody słońca miały ogromny wpływ na wybór kolorystyki ortez. Cianciarulo dorzucił również kilka elementów kojarzących się bezpośrednio z zawodami – jak np. charakterystyczna szachownica i wzbogacił projekt o nawiązania do offroadu w klimacie retro.

Projekt jest hołdem dla kultury motocyklowego stylu życia unikalnej dla epoki, a jednocześnie zapewnia niespotykaną wytrzymałość i wydajność oryginalnej ortezy kolana K4 2.0.

Sama orteza zyskała na wyglądzie, a sprawdzona metoda jej tworzenia i komponenty pozostały bez zmian. POD KR AC9 LE 2 wciąż jest zbudowana na lekkiej ramie wykonanej z kompozytów. Na jej konstrukcji opierają się zawiasy, zapięcia i osłony chroniące kolano przed uderzeniem.

Stabilizacja i swoboda ruchu – Human Motion

Założeniem twórców ortez POD K4 było zapewnienie najwyższej ochrony przy jednoczesnym jak najlepszym dopasowaniu ich w taki sposób, aby zapewniały użytkownikowi maksymalną swobodę ruchu i komfort. Dlatego też ortezy K4 powstały w oparciu o analizę naturalnego ruchu stawu kolanowego.

W oparciu o wyniki przeprowadzonych badań i analiz, powstały zawiasy Human Motion, wykorzystujące syntetyczne więzadła Synthetic Ligaments, stworzone z pięciokrotnie mocniejszych niż stal włókien Vectran. Dzięki nim staw kolanowy jest bardzo dobrze ustabilizowany, a jednocześnie została zachowana wysoka swoboda ruchu.

Optymalne dopasowanie – Quick-Loc

Najczęstsza opinia o ortezach POD K4 brzmi: są doskonale dopasowane. Nic dziwnego, ponieważ producent zadbał, by ich forma nie tylko odpowiadała anatomicznemu kształtowi nogi, ale także współpracowała z mięśniami i ich ruchami. Jednym z benefitów takiego rozwiązania jest to, że nawet wyczerpujący trening czy zawody nie powodują dyskomfortu związanego z długim noszeniem ortez.

Model K4 AC9 LE 2, podobnie jak standardowe ortezy K4, wyposażony jest w system Quick-Loc, dzięki któremu wystarczy tylko raz dopasować ortezę do nogi specjalnymi paskami. Podczas każdego kolejnego używania pozostanie w idealnej pozycji. Dzięki temu ortezę dopasowujecie do siebie tylko raz – a jej ponowne założenie nie wiąże się z koniecznością wykonywania procesu od nowa.

Nie tylko w offroadzie – Full Coverage

Ortezy POD K4 AC9 LE 2 zostały wyposażone w osłony przeciwuderzeniowe Full Coverage. Elementy te podczas jazdy motocyklem w off-roadzie skutecznie chronią przed uderzeniami kamieni i gałęzi. Po ich demontażu, który zajmuje dosłownie chwilę, orteza może służyć w innych aktywnościach, na przykład jeździe konnej lub sportach wodnych.

Samodzielna i łatwa wymiana części

Cecha, za którą zawodnicy chwalą ortezy POD K4, to możliwość wymiany jej zużytych części na nowe. Poradzicie sobie bez wysyłania ortez do serwisu – wymiana uszkodzonych/zużytych elementów jest na tyle prosta, że z łatwością można wykonać ją we własnym zakresie.

Orteza POD K4 Camo LE dostępna jest w rozmiarach: XS/S, M/L, XL/XXL.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany