Opony zimowe do motocykla, skutera lub quada – jakie wybrać? - Motogen.pl

Opony zimowe w jednośladzie mogą znacznie zwiększyć bezpieczeństwo. Dzięki Deli Tire, na zimę nie trzeba odstawiać skutera lub motocykla do garażu.

Dla wielu kierowców, to właśnie motocykl lub skuter jest podstawowym środkiem transportu. Jedni traktują to jako pożyteczne hobby. Inni uważają (słusznie zresztą), że jazda w zakorkowanym mieście ma sens wyłącznie na jednośladzie, na którym nie trzeba przejmować się ani korkami, ani miejscami parkingowymi. Dla jeszcze innych kierowców jednoślad jest wyborem podyktowanym ekonomią – bo przecież większość motocykli i prawdopodobnie każdy skuter palą zdecydowanie mniej paliwa, a ich utrzymanie jest zdecydowanie tańsze (chociażby wymiana opon motocyklowych jest znacznie tańsza). Istnieje także kolejna grupa osób, dla których skuter lub motocykl jest narzędziem pracy – tak jak w przypadku dostawców.

W jaki sposób zaspokoić potrzebę przemieszczania się jednośladem w miesiącach zimowych?

Czy jest obowiązek zmiany opon na zimowe w Polsce?

Według prawa, w Polsce nie ma obowiązku jazdy na oponach zimowych podczas miesięcy zimowych. Brak tego obowiązku dotyczy zarówno samochody osobowe, jak i motocykle. Nakaz wymiany opon na zimowe obowiązuje tylko w kilku krajach Europy.

Jazda motocyklem lub skuterem zimą z oponami Deli Tire

W ostatnich latach polska zima nie jest już tak sroga, jak kilkanaście czy kilkadziesiąt temu. Dzięki temu jazda motocyklem lub skuterem w zimę nie jest procesem tak karkołomnym. Tym bardziej na ternach miejskich, które odśnieżane są na bieżąco. Mimo, że nie trzeba przedzierać się przez zaspy śnieżne, to jednak warto zadbać o bezpieczeństwo. Zacząć można od opon, które są jedynym punktem styku jednośladu z nawierzchnią.

Opony Deli Tire

Rozpoczynając wybór opon do motocykla, także opon zimowych, warto się przyjrzeć się marce Deli Tire. Ten producent z Indonezji działa już od ponad 50 lat, dostarczając na rynek dobrej jakości opony do motocykli, quadow i gokartów. Stosuje najlepsze światowe technologie, dzięki czemu opony Deli Tire obecne są na przykład w motocyklach światowej klasy zawodników startujących na motocyklach enduro i motocross.

W ofercie znajdują się także opony skuterowe, szosowe do motocykli różnego rodzaju oraz quadowe. Dzięki współpracy z włoską marką premium, Deli Tire pozyskało cenne know-how, niezbędne przy produkcji opon wysokiej jakości. Można powiedzieć iż aktualnie opony Deli to połączenie włoskiego designu, wysokiej jakości mieszanek gumowych bazujących na naturalnym kauczuku, wraz z korzystną ceną. A więc jakie opony zimowe wybrać do motocykla lub skutera?

Opona zimowa do motocykla lub skutera: Deli Tire SB-158 WinT-Berg

Opona SB-158 WinT-Berg od producenta Deli Tire stworzona została z myślą o jeździe w zimę. Posiada oznaczenie M+S, czyli przeznaczona jest do użytku w warunkach błotnistych i śniegowych. Świetnie sprawdzi się nie tylko na zimnym asfalcie, ale także w błocie pośniegowym lub w świeżym śniegu.

Deli Tire SB-158 WinT-Berg

Bieżnik dopasowany został do użytku zimowego, a posiada także lamele, czyli drobne nacięcia, które poprawiają trakcję podczas jazdy w trudnych warunkach. Opona Deli Tire SB-158 WinT-Berg dostępna jest w rozmiarach przeznaczonych dla skuterów oraz motocykli turystycznych (średnica 12 oraz 17 cali).

Opona Deli Tire SB-117 Street Enduro do skuterów

Model opony Deli Tire SB-117 Street Enduro świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Bieżnik zaprojektowany został tak, aby oferował przyczepność nie tylko na suchym asfalcie, ale także w warunkach jesienno-zimowych i zimowo-wiosennych. Opona ta poradzi sobie bez problemu także w zastosowaniu terenowym: na piachu, szutrze i w błocie.

Deli Tire SB-117 Street Enduro

Wspomniane zestawienie cech sprawia, że SB-117 Street Enduro sprawdzi się także w samym środku polskiej zimy. Pomaga tutaj także zastosowanie technologii MaxGripp, która łączy odpowiednią mieszankę gumy wraz z elastyczną konstrukcją płótna, co przekłada się na zwiększenie trakcji. Opony Deli Tire SB-117 Street Enduro dostępne są w rozmiarach przeznaczonych dla skuterów (12 i 13 cali). Może być to idealny wybór dla dostawców na skuterach, pracujących w lato i zimę, jeżdżących na asfalcie i poza nim.

Opona do motocykli i skuterów, na zimę i w teren: Deli Tire SB-107 Brutal

W porównaniu do poprzedniej propozycji, Deli Tire SB-107 Brutal posiada bardziej agresywny charakter bieżnika. Sprawdzi się w zastosowaniu miejskim, ale jeszcze lepiej odnajdzie się w trudnych warunkach terenowych i zimowych.

Deli Tire SB-107 Brutal

Odpowiednie odstępy pomiędzy potężnymi kostkami oraz dedykowana mieszanka zapewniają świetną trakcję w błocie pośniegowym, na żwirze lub w piasku. Cechą specjalną jest fakt, że do opony SB-107 zamontować można dodatkowe, specjalne kolce, a wtedy będzie to wybór idealny do najbardziej ekstremalnych zastosowań na lodzie lub po dużych opadach śniegu. Deli Tire SB-107 Brutal występuje w rozmiarach 17, 18, i 21 cali, które są idealnie dopasowane do motocykli offroadowych, dualsportowych, czy przygodowo-szosowych.

Opona do quada na zimę: Deli Tire SG-781

Marka Deli Tire wywodzi się z offroadu, a więc w zastawieniu opon na zimę, nie mogło też zabraknąć modelu opon na zimę do quada, czyli SG-781. Jej cechą specjalną jest wyjątkowo agresywny bieżnik o imponującej głębokości 40 milimetrów!

Deli Tire SG-781

Nie można także zapomnieć o konstrukcji MaxiGripp, która przyczynia się do zwiększenia trakcji. 8-warstwowe płótno zapewnia zwiększoną odporność i bezpieczeństwo. Ten model opony wykaże się doskonałą przyczepnością nawet w najtrudniejszych warunkach, jakimi są kopny piach, wciągające błoto, czy świeży i głęboki śnieg. Opony Deli Tire SG-781 oraz bliźniacze G-781A dostępne są w rozmiarach dopasowanych do większości większych i mniejszych quadów.

Gdzie kupić opony DELI TIRE na zimę?

W ofercie Deli Tire znajdziemy nie tylko zimowe opony do skuterów, motocykli i quadów, ale także opony do gokartów, przemysłowe, rolnicze, ogrodnicze oraz rowerowe.

Wszystkie opisane opony można kupić lub odebrać osobiście w filiach Inter Cars w całej Polsce, w sklepie internetowym Inter Cars oraz w sklepie intermotors.pl. Sprawdź dostępne opony Deli Tire!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany