Opony Pirelli Diablo Rosso II zwyciężają w testach - Motogen.pl

Opony Pirelli Diablo Rosso II zwyciężyły test niemieckiego magazynu PS. Podczas prób, oprócz Pirelli Diablo Rosso II, sprawdzano także opony Bridgestone BT 016 Pro oraz Michelin Power Pure 'D’.

 

Wynik
Nowa Diablo Rosso II 2011 jest uznaną oponą sportową wysokiej jakości także na mokrej nawierzchni. To doskonałe opony na palenie gumy, ale także takie, na których można polegać nawet w deszczu. Łączny wynik obu testów (na suchej i na mokrej nawierzchni) to 216 punktów na 250 możliwych. W porównaniu do Diablo Rosso Corsa, zwycięzcy testu na suchej nawierzchni w 2010 roku, nowa Diablo Rosso II zdecydowanie lepiej sprawdza się w codziennym użyciu.

 

Opinia magazynu PS:
Nowa Bridgestone BT 016 Pro wygrywa na mokrej nawierzchni i stoi na zwycięskim miejscu podium wraz z nową Pirelli Diablo Rosso II podczas gdy Michelin Power Pure »D« musi się zadowolić trzecią pozycją. Bardzo sportowa Pirelli Diablo Rosso Corsa ma o jeden punkt więcej niż Dunlop i Standard-Michelin, ze względu na najlepszą wydajność na suchej nawierzchni. Ich wyniki również są zadowalające, ale ja osobiście wolę zrównoważone opony typu BT 016 Pro lub Diablo Rosso II, ponieważ sprawdzają się one zawsze, nie tylko w cieple i gdy świeci słońce’.