Motocykliści ponownie w Ministerstwie Infrastruktury [AKTUALIZACJA] - Motogen.pl

Dzisiaj w Warszawie znowu pojawią się motocykliści – będą rozmawiać z posłami i przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury.

Tym razem rozmowy mają dotyczyć nie tylko autostrady A4, na której motocykliści mają płacić połowę stawki samochodu osobowego, ale także autostrad A1 i A2. Jeżeli wprowadzanie zmian w przepisach będzie trwało tak długo, jak do tej pory, motocykliści nie wykluczają ponownych protestów na drogach.

Od słynnych w całej Polsce motocyklowych blokad bramek na punktach poboru opłat autostrady A4 minie w lecie 2 lata. Motocykliści pokazali, że potrafią się zjednoczyć i działać wspólnie w słusznej sprawie. Jaką postawę zaprezentują urzędnicy? Oby nie tą, co zwykle…

 

AKTUALIZACJA:

 

Wczorajsze rozmowy motocyklistów z wiceministrem infrastruktury, Radosławem Stępniem, przyniosły napawające optymizmem rezultaty. Ze strony Ministerstwa padły deklaracje, że w projekcie rozporządzenia dotyczącego stawek, które GDDKiA pobiera na swoich autostradach, znajdzie się uwzględnienie postulatów motocyklistów. Stowarzyszenie MotoAutostrada wysunie także postulat ujednolicenia stawek w całej Polsce, a Ministerstwo zapowiedziało poważne przyjrzenie się sprawie i w miarę możliwości przychylenie się do ich propozycji.

Przedstawiciel Stowarzyszenia MotoAutostrada, Szczęsny Filipiak, nie ukrywał zadowolenia ze spotkania. Oprócz niższych stawek za przejazd autostradami dla motocykli omawiane były także współpraca Ministerstwa z motocyklistami w zakresie wspólnych kampanii na rzecz bezpieczeństwa, stawianie przy drogach nowych, przyjaznych dla motocyklistów barier energochłonnych, a także tworzenia Cyklików, czyli obiektów, na których użytkownicy jednośladów mogliby trenować, poprawiać technikę jazdy czy też po prostu wyszaleć się tam, zamiast na drogach.

 

Nie można przejść obojętnie obok zwiększającej się co roku liczby motocyklistów na drogach, zatem przedstawiciele naszej społeczności mają nadzieję, że pozytywna postawa Ministerstwa nie wiąże się tylko i wyłącznie z nadchodzącymi wyborami. Oby już tak pozostało.