Ochraniacz szyi od Alpinestars - Motogen.pl
Alpinestars ujawnił kilka informacji na temat swojego najnowszego projektu badawczego – ochraniacza szyi A-CR (Alpinestars Cervical Road/Race). Zaprojektowany został by ograniczać ruch głowy motocyklisty w przód i wstecz podczas wypadku, a przez to minimalizować ryzyko urazów szyi i kręgosłupa (również ucisków i zgniatania) prowadzących do paraliżu lub śmierci.

Nowy produkt, jeszcze w fazie testów, został zaprezentowany podczas treningów w Jerez przez zawodnika Red Bull Rookie, JD Beach’a. Ochraniacz współgra z garbem kombinezonu Alpinestars’a poprzez specjalne mocowanie, prawdopodobnie w przyszłości będą dostępne modele samodzielne, również offroad’owe.

Niestety data wprowadzenia produktu na rynek i jego cena nie są jeszcze znane. Dział rozwoju nowych produktów Alpinestars’a nadal pracuje nad ochraniaczem i nie podaje nawet przybliżonych informacji o dacie ukończenia produktu.

Będzie to kolejny z ochraniaczy szyi na rynku, z czego bardzo się cieszymy, gdyż ryzyko uszkodzenia tak wrażliwej części ciała, jaką jest nasz kręgosłup jest bardzo duże. Na szczęście takie firmy jak Alpinestars pracują nad podniesieniem naszego bezpieczeństwa. Cena produktu najprawdopodobniej będzie dość wysoka, jednak nieporównywalnie niska do wartości naszego zdrowia czy życia.