Stołeczny sezon motocyklowy rozpoczniemy jeżdżąc legalnie po wszystkich buspasach!

W ostatnich latach kilka dużych miast w Polsce wpuściło motocykle na buspasy. W każdym przypadku zmiana niosła ze sobą poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu.

Warszawa w 2018 roku wpuściła motocyklistów na kilka buspasów w ramach programu testowego. Opinie motocyklistów, a także kierowców autobusów i innych użytkowników były pozytywne. Jedynie policja miała wątpliwości… Na szczęście mamy dla Was fantastyczną informację, opublikowaną dziś o 7:40 przez Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta m. st. Warszawy:

Motocykle wjadą na wszystkie warszawskie buspasy od kwietnia 2020 roku!

Po dwóch sezonach testów czas na ostateczną decyzję: w Miasto Stołeczne Warszawa motocykliści będą mogli jeździć po…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Poniedziałek, 24 lutego 2020

Rafał Trzaskowski, Prezydent m. st. Warszawy: “Po dwóch sezonach testów czas na ostateczną decyzję: w Mieście Stołecznym Warszawa motocykliści będą mogli jeździć po buspasach! Pilotaż tego rozwiązania przyniósł pozytywne wyniki, dlatego z przyjemnością wdrożymy je na stałe. Zmiany w organizacji ruchu i oznakowaniu będą wprowadzane już od kwietnia.”

[AKTUALIZACJA z 7 kwietnia] Otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta na temat sukcesywnego wprowadzania buspasów dla motocyklistów.

Więcej w Newsy, Porady, Prawo i Przepisy, Wyróżnione, Z Kraju
Jak zmniejszyć liczbę punktów karnych 2020?

Punkty karne można redukować uczestnicząc w szkoleniach w WORD. Jest jednak kilka warunków. Na wstępie należy przypomnieć, że liczba punktów...

Zamknij