Koncepty Yamahy czyli duże zabawki dla dużych dzieci - Motogen.pl

Tokyo Motor Show odbędzie się w przyszłym miesiącu. Targi te uznawane są w środowisku za kolebkę najdziwniejszych pomysłów japońskich producentów.

Yamaha już teraz przedstawiła pierwsze zdjęcia koncepcyjnych jednośladów, które pokaże na tokijskiej wystawie. Niestety, na razie małe są szanse, by pojazdy trafiły na linię produkcyjną. Wśród propozycji znalazł się XTW250 Ryoku, który Yamaha nazwała motocyklem SUV i pomysłem na niezawodnego parntera dla ludzi kochających motocykle i życie poza domem. Producent wyposażył go w pojedynczą kanapę, nisko osadzony duży zbiornik paliwa, grube opony, osłony podwozia, przednie reflektory LED, które można wymontować oraz ogromny bagażnik. Całość wygląda jak połączenie motocykla Lego z żółtą koparką Boba Budowniczego, ale robi sympatyczne wrażenie.

Pozostałe trzy jednoślady przeznaczone są raczej do jazdy miejskiej. Y125 Moegi to nowoczesny motorower (z akcentem na „rower”), który, według Yamahy, jest idealny dla osób przemieszczających się codziennie w ruchu miejskim oraz szukających jednośladu na dłuższe wycieczki weekendowe. Pojazd, inspirowany pierwszymi motocyklami, otrzymał lekką ramę oraz ekonomiczną jednostkę napędową. Oprócz tego Yamaha pokaże w Tokio EC-Miu, czyli kompaktową trajkę z napędem elektrycznym, która dedykowana jest miłośnikom ekologicznych przejażdżek poza miasto oraz Pas With, czyli składany motorower z napędem elektrycznym.

Już wiemy! Suzuki po prostu pomyliło sobie EICMĘ z TMS. Stąd takie propozycje na ich stoisku w Mediolanie.

Więcej o motocyklach Yamaha