Nowy silnik to chłodzony cieczą V-twin, w którym cztery zawory na cylinder mają zapewnić przede wszystkim doskonałe osiągi. Victory Combustion to trzeci koncept stworzony w oparciu o ten motor. Pozostałe dwa to Project 156 od Roland Sands Design i Ignition Concept stworzony przez Ursa Erbachera. Skoro powstało Ignition – czyli zapłon – to teraz czas na spalanie – czyli Combustion.

Autorem konceptu Combustion jest Zach Ness, u którego tworzenie i przerabianie motocykli to rodzinna tradycja, a zapoczątkował ją jego dziadek – Arlen. Kiedy Zach miał 12 lat, jego dziadek i ojciec – Cory – rozpoczęli współpracę z Victory Motorcycles. Koncept Combustion zachowuje cechy charakterystyczne dla typowego cruisera i jednocześnie przemyca detale zarezerwowane dotychczas dla motocykli typu cafe racer. Motocykl jest określany jako muscle bike i tak też wygląda. Jesteśmy bardzo ciekawi na ile fabryka będzie wzorowała się na konceptach, bo te wyglądają bardzo dobrze.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
[AKTUALIZACJA] Od sprzedaży motocykla do strzelaniny

W jednym z warsztatów motocyklowych, w amerykańskim stanie Wisconsin doszło do strzelaniny i wzięcia zakładników. Powód? Chęć odzyskania sprzedanego wcześniej...

Zamknij