Odcinkowy pomiar prędkości ruszy pełną parą od przyszłego roku, a obecnie działa na czterech odcinkach – Łuszczów (woj. lubelskie) na drodze krajowej nr 82 w kierunku Łęcznej (pomiar na odcinku 2900 metrów), Łosiów (woj. opolskie) na drodze krajowej nr 94 (pomiar na odcinku 2158 metrów), Zwierki – Zabłudów (woj. podlaskie) na drodze krajowej nr 19 (pomiar na odcinku 3880 metrów) oraz Karniewo (woj. mazowieckie) na drodze krajowej nr 60 (pomiar na odcinku 1790 metrów). Docelowo ma działać 25 punktów odcinkowego pomiaru prędkości, a najwięcej będzie zlokalizowanych na Mazowszu.

Przez pierwsze trzy tygodnie działania systemu złapano 1500 kierowców. Najwięcej zarobił odcinek w Łuszczowie, gdzie wpadło 700 kierujących. Sprawcy wykroczeń otrzymają zdjęcia pocztą. Będzie na nich uwieczniony moment wjazdu i wyjazdu z kontrolowanego odcinka.

Odcinkowy pomiar prędkości może być instalowany na odcinkach dróg, na których obowiązuje stała prędkość dopuszczalna. W przypadku obszaru zabudowanego może to być odcinek o długości maksymalnie 10 kilometrów, a poza obszarem zabudowanym – maksymalnie 20 kilometrów.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Z Kraju
Yamaha XSR jest już dostępna, jeździliśmy nią! (wideo)

Po otrzymaniu informacji, że długo wyczekiwane dziecko z segmentu Sport Heritage - Yamaha XSR700 w końcu trafiło do sprzedaży odwiedziliśmy...

Zamknij