Harley-Davidson: Sprzedaż w górę, zarobki w dół - Motogen.pl

W trzecim kwartale zarobki były niższe o 7,7%. Zysk ze sprzedaży wniósł 150,1 miliona dolarów, a akcje osiągnęły cenę 69 centów. W ubiegłym roku zyski wyniosły 162,7 milionów dolarów, a akcje kosztowały 73 centy. Obrót również jest poniżej oczekiwań, które zakładały 1,34 miliarda dolarów, a ostatecznie kwartał zakończono z obrotem wynoszącym 1,3 miliarda dolarów.

Producent przyznaje jednak, że było to zaplanowane, ponieważ obniżono dostawy motocykli w trzecim kwartale. Do salonów wysłano 50 670 motocykli, co stanowi spadek o 6,2% w stosunku do ubiegłego roku i jest działaniem w pełni zamierzonym. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 3,4%. Nowych właścicieli znalazło 50 167 motocykli. Poza Stanami Zjednoczonymi sprzedano 73 217 maszyn, co dało wzrost o 3,8%.

Według Milwaukee Business Journal producent ma cały czas problemy z dostawami serii Street. To sprawiło, że trzeba było zmienić prognozy na ten rok. W pierwszym półroczu do klientów trafiło 2200 motocykli tej serii. W czwartym kwartale producent zakłada wzrost dostaw.

Więcej o motocyklach Harley-Davidson Autor: Wojciech Grzesiak