Harley-Davidson Electra Glide Standard z nowym silnikiem - Motogen.pl

Stworzony dla lubiących jazdę turystyczną model Electra Glide Standard jest przeznaczony dla osób pragnących oddalić się motocyklem od zgiełku dnia codziennego. Minimalistyczne podejście, w duchu którego motocykl został wyposażony jedynie w najbardziej niezbędne elementy, zaowocowało stworzeniem motocykla, który sprawia, że doznania z jazdy są bardziej intensywne. Doznania czystej radości z jazdy były kluczem podczas projektowania modelu Electra Glide Standard.

Electra Glide Standard wyróżnia się charakterystycznymi dla marki Harley-Davidson elementami, takimi jak kultowa owiewka batwing, sztywne kufry czy aluminiowe koła. W miejscach najbardziej eksponowanych zastosowano chromowane akcenty, które są uzupełnieniem dla wypolerowanych pokryw i części w kolorze czarnym – istna mieszanka elementów tradycyjnych i nowoczesnych trendów.

„Aby podkreślić surowego ducha Electra Glide Standard, zastosowaliśmy wykończenia, które są proste, ponadczasowe i nieodzowne w jeździe motocyklem Touring Harley-Davidson. Na przykład dodano chrom do kluczowych komponentów oraz uzupełniono go wypolerowanymi i lakierowanymi na czarno częściami,” powiedział Wiceprezes Harley-Davidson ds. projektowania motocykli, Brad Richards. „Pokrywy skrzyni biegów, rozrządu i sprzęgła są chromowane, co podkreśla układ V silnika Milwaukee-Eight 107. Wywołują one także poczucie nostalgii, przywołując wspomnienia pierwszego modelu Electra Glide.”

Aby zapewnić współczesny komfort jazdy, model Electra Glide Standard jest wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne linii motocykli Harley-Davidson Touring, takie jak elektroniczny tempomat, regulowane ręcznie tylne amortyzatory emulsyjne, przedni widelec o średnicy 49 mm z systemem zawieszenia typu dual bending valve oraz połączone elektronicznie hamulce Reflex z ABS firmy Brembo. Usunięcie systemu multimedialnego pozwala kierowcy skupić się wyłącznie na przyjemności bycia na drodze.

Centralną częścią zapewniającą niesamowite doznania z jazdy oraz klejnotem modelu Electra Glide Standard jest potężny silnik Milwaukee-Eight 107, którego smukły i nowoczesny wygląd hołduje poprzednim silnikom Big Twin. Gwarantuje szybką reakcję przepustnicy, wyjątkową moc wyprzedzania i wydaje z siebie rasowy ryk charakterystyczny dla Big Twin oraz zapewnia osiągi i przyjemność z jazdy oczekiwane i doceniane przez motocyklistów z całego świata.

Więcej informacji, w tym specyfikacja techniczna, jest dostępnych w witrynie www.harley-davidson.pl.

Więcej o motocyklach Harley-Davidson