Dwóch pijanych dżentelmenów bez kasków i prawka jechało niezarejestrowanym skuterem bez świateł i tablicy. Na szczęście mieli ze sobą latarkę - Motogen.pl

Dwóch pijanych mężczyzn, poruszających się nieoświetlonym skuterem bez tablicy rejestracyjnej zauważył policjant z Nowego Dworu Gdańskiego. Niedostatki w oświetleniu dwaj kamikaze rekompensowali sobie latarką.

Niektóre doniesienia z policyjnych kronik budzą nasza niekłamaną radość, mimo że sam czyn do specjalnie wesołych nie należy. Jak inaczej jednak mamy zareagować na informację taką, jaką zaserwowała nam Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim?

Zestaw wykroczeń, których dopuścił się kierujący jednośladem, z powodzeniem mógłby wystarczyć do obdarowania kilku kierowców. Będący po służbie dyżurny nowodworskiej policji zauważył dwóch mężczyzn, którzy, jadąc bez kasków, slalomem pokonywali tamtejsze ulice. Uwagę stróża prawa przyciągnął nie tylko styl jazdy, ale także brak tablicy rejestracyjnej i oświetlenia pojazdu.

Ponieważ był późny wieczór, brak świateł mógł okazać się nie lada problemem – na szczęście zapobiegliwy pasażer oświetlał kierowcy drogę przy pomocy latarki. Dyżurny zatrzymał strudzonych podróżnych i wezwał na miejsce patrol policji. Jak nietrudno zgadnąć, kierujący skuterem miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Nie posiadał także uprawnień do kierowania jednośladem, a ten, którym się poruszał, nie był zarejestrowany.

Za wszystkie popełnione wykroczenia i przestępstwo polegające na poruszaniu się pojazdem pod wpływem alkoholu kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz surowa grzywna.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany