Ducati Scrambler Paul Smart Limited Edition na cześć legendy - Motogen.pl

W Scramblerze chodzi przede wszystkim o zabawę, a w tym przypadku jest to zabawa formą. Projekt nawiązuje do modelu GT750, którym Paul Smart wywalczył zwycięstwo w wyścigu Imola 200 w 1972 roku. W stawce były wtedy takie legendy jak Phil Read i Giacomo Agostini. Malowanie motocykla jest inspirowane innym, bardzo pożądanym motocyklem – Ducati SportClassic Paul Smart 1000 LE.

Na pomysł stworzenia Ducati Scrambler Paul Smart Limited Edition wpadł szef tajskiego oddziału Ducati – Apichat Leenutaphong. Namówił on Paula Smarta do stworzenia własnej wizji Scramblera. Kanapę wykonano z Alcantary, a zadupek z numerem 16 można zdemontować. Oczywiście szesnastka to numer startowy Smarta.

Prace nad motocyklem trwały 11 miesięcy i w tym czasie Paul i jego żona – Maggie często podróżowali do Tajlandii aby doglądać postępów i wprowadzać ewentualne poprawki.

Mamy nadzieję, że błyskawiczna sprzedaż 24 egzemplarzy tego specjalnego Scramblera sprawi, że podobną praktyką zainteresuje się również centrala w Bolonii.

Więcej o motocyklach Ducati Autor: Wojciech Grzesiak