Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Najlepsze projekty konkursowe pojawią się na stoisku Hondy na targach EICMA. Jednym z najciekawszych, który ma bardzo duże szanse zaistnieć w Mediolanie, jest CB1000R Pedrosa Career Tribute, stworzona przez salon Moto Macchion z Legnano, we współpracy z firmą SC Project.

Wybór Pedrosy jako głównej inspiracji nie jest przypadkowy. Hiszpański zawodnik, mimo że nie zdobył ani jednego tytułu mistrzowskiego w MotoGP, jest obecny w ekipach Hondy od 18 lat, z czego 13 spędził w fabrycznym zespole Repsol w klasie królewskiej. Jest więc jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy japońskiego producenta, a przy tym chyba najbardziej lubianym kierowcą na padoku. Dani kończy po tym sezonie karierę zawodniczą, a prezentowany dziś motocykl ma oddać hołd dokonaniom Hiszpana.

Honda CB1000R Pedrosa Career Tribute narodziła się dzięki współpracy ze Stefano Lavazzą i Marco de Rossim z firmy SC Project, znanego dostawcy komponentów wyścigowych, także dla MotoGP. Zastosowano w nim liczne elementy z włókna węglowego, które zastąpiły oryginalne, m.in. błotniki, panele boczne i osłony chłodnicy. Osłony airboxa i sprzęgła wykonano z tytanu i pokryto laserowym grawerunkiem.

Z tytanu wykonano również jeden z najważniejszych komponentów maszyny – wspaniale brzmiący układ wydechowy w układzie 4 w 2, zaprojektowany specjalnie dla tego modelu. Znajdziemy tu również identyczne sportowe siodło i manetki Progrip, jak te, których Dani używa na torze. Zawieszenie dostarczył Ohlins, a cała “drobnica” typu lusterka i klamki to akcesoria Rizomy.

A tak Honda CB1000R Pedrosa Career Tribute prezentuje się na filmie:

Więcej o motocyklach Honda

Więcej w Ciekawostki
Lysebotnvegen – najbardziej kręta droga w Europie w genialnym filmie!

Lysebotnvegen – jedna z najbardziej szalonych dróg w Europie, a może i na świecie. Uwielbiana przez motocyklistów, rowerzystów i wszystkich,...

Zamknij