BMW M 1000 R na 2023, są pierwsze dokumenty, będzie diabelsko mocny! - Motogen.pl

Dokumenty zdradzają obecność nowego ultra-nakeda BMW M 1000 R! Będzie miał ponad 209 KM mocy!

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o mocarnej literze M z Bawarii. Właśnie za pomocą „M Power” marka BMW oznaczała swoje najmocniejsze samochody. Motocykle „M Power” także się pojawiały, ale prawdziwy debiut zaliczyły rok temu wraz z ultra sportowym, pełnym karbonu modelem M 1000 RR – był to pierwszy w pełni „eMkowy” motocykl. We wspomnianym tekście o literze M, zapowiadaliśmy, że BMW Motorrad prawdopodobnie wypuści kolejne modele z serii M, z pewnością będzie to przygodowy XR i naked R. To się właśnie dzieje!

Naked BMW M 1000 R z mocą ponad 209 KM!

Na światło dzienne wypłynęły pierwsze dokumenty homologacyjne od BMW Motorrad. Nie dowiadujemy się zbyt wielu szczegółów, poza faktyczną nazwą modelu oraz kilkoma danymi technicznymi. A jednak te dane są widowiskowe!

Dokumenty potwierdzają, że na sezon 2023 pojawi się model M 1000 R. Czyli będzie to motocykl blisko spokrewniony z nakedem S 1000 R, ale funkcjonujący jako odrębny model. Można spodziewać się zmian w geometrii ramy i w zawieszeniu – dokumenty mówią o zwiększeniu rozstawu osi o 20 mm. Tylna opona także urośnie z szerokości 190 do 200 mm. Motocykl stanie się minimalnie wyższy i szerszy.

Najciekawsza jest oczywiście tabelka z mocą maksymalną, która wynosiła będzie szalone 209,4 KM (154 kW)!

Oznacza to, że M 1000 R otrzyma silnik z technologią zmiennych faz rozrządu ShiftCam, który do tej pory był tylko w sportowym RR. (Swoją drogą sportowy S 1000 RR także zostanie zmodernizowany, będzie miał identyczną moc, jak naked M 1000 R.) Waga nowego nakeda zapowiada się na niezmiennym poziomie 199 kg.

Kiedy premiera BMW M 1000 R?

Co jeszcze? Mówi się o zmianach w przeniesieniu napędu (zmieniona zębatka). Można także spodziewać się potężnej ilości karbonu. Może w nakedzie M 1000 R pojawią się małe spojlery i szczątkowa, mała owiewka?

Premiera nowych modeli BMW powinna nastąpić za kilka tygodni. Czyli należy spodziewać się prezentacji w terminach oscylujących w okolicach targów Intermot oraz Eicma.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany