BMW GS w wyścigu hill-climb? Czy tak może wyglądać nowy M 1300 GS? - Motogen.pl

Czy BMW M 1400 GS powstanie? Tak może wyglądać sportowa odmiana motocykla adventure z boxerem.

Przygodowym, dużym BMW GS w wyścigu asfaltowym?! Pomysł brzmi szaleńczo, ale ktoś postanowił go zrealizować. Stał za tym multi-brandowy salon motocyklowy The Mansell z wyspy Jersey w kanale La Manche.

Ekipa wzięła nowego BMW R 1300 GS (który i tak jest zaskakująco zwinny!) na warsztat, wprowadziła kilka zmian i ruszyła na coroczny wyścig Bouley Bay Hill Climb. I wiecie co? Otarli się o rekord! „Poprawiwszy w tym roku czas o 2,2 sekundy, nasz zawodnik Greg stracił zaledwie 0,7 sekundy do rekordu z 2010 roku, wynoszącego 45,9 sek!” Tak to wyglądało:

Dlaczego w ogóle GS do wyścigu asfaltowego? Ekipa Mansell wyjaśniła, że chciała w ten sposób udowodnić, że nowy GS jest naprawdę wszechstronny i znacznie ulepszony, także ze sportowego punktu widzenia.

A jakie modyfikacje otrzymał R 1300 GS? Tak naprawdę niewielkie. Przeprogramowano komputer ECU. Zamontowano customowy układ wydechowy. Zamontowano z przodu 17-calowe koło (zamiast 19-calowego seryjnego). Zastosowano opony Metzeler K1 slick z nacięciami w stylu supermoto.

Czy tak może wyglądać BMW M 1400 GS / M 1300 GS?

Jeżeli można wierzyć plotkom, to BMW Motorrad jest w trakcie prac nad usportowioną odmianą przygodowego adventure’a. Byłby to pierwszy motocykl dwucylindrowy (a tym bardziej pierwszy boxer) ze sportową literą M w nazwie. Plotki sugerują, że miałby się nazywać M 1400 GS (być może M 1300 GS).

Co ciekawe, ekipa Mansell w swoich postach na instagramie dwukrotnie napisała:

  • Na temat czasu bliskiego rekordu:
    „Ekipa Mansell Collection będzie pracowała blisko z @bmwmotorrad, aby pokonać tę różnicę czasu [względem rekordu]. Zaczynamy rozwój [motocykla]!
  • Przy okazji opisu modyfikacji motocykla:
    „The Mansell Collection’s Service Centre ciężko pracuje wraz z Gregiem i BMW aby poczynić pewne usprawnienia na kolejny hill climb. Nie możemy doczekać się, aby zmaksymalizować prawdziwy potencjał tego motocykla.”

Czy salon Mansell faktycznie współpracuje z BMW Motorrad przy rozwoju sportowej odmiany dużego GSa? Nie wiemy. Czy M 1400 GS faktycznie powstanie? Tego też nie wiemy. Ale jeżeli powstanie, to może wyglądać podobnie do maszyny opracowanej przez Mansell.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany