Bautista i Ducati z rekordem zwycięstw w WorldSBK - Motogen.pl

To był nie tylko rekordowy, ale także nietypowy weekend. Sobotni, pierwszy wyścig holenderskiej rundy został przesunięty na niedzielę z powodu… opadów śniegu! Chwilę wcześniej niepokonany w tym roku Bautista sięgnął po kolejne pole position, a dzień później triumfował w obu wyścigach, w pierwszym z przewagą trzech, a w drugim pięciu sekund, poprawiając po drodze rekord toru w Assen.

Po dwóch kolejnych zwycięstwach zawodnik ekipy Aruba.it Racing Ducati powiększył podczas tej rundy swoją przewagę w tabeli do 53 oczek. Jego zespołowy kolega, Walijczyk Chaz Davies, ukończył niedzielne wyścigi odpowiednio na siódmym i piątym miejscu, awansując na szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wygrałem dwa wyścigi na torze, który nie należy do naszych ulubionych– powiedział Alvaro Bautista.Weekend nie rozpoczął się dla nas najlepiej, ale mimo wszystko mieliśmy równe i konkurencyjne tempo. Podczas pierwszego wyścigu było bardzo zimno, ale starałem się jechać swoim tempem od samego początku. W drugim przez pewien czas walczyliśmy w grupie, a ja jechałem spokojnie i gdy Rea zaczął tracić tempo, wyprzedziłem go. Wygrałem oba wyścigi, a przy okazji poprawiłem też rekord toru, więc to był dla nas kolejny wspaniały weekend.

Po podium w Aragonii mógłbym czuć się dzisiaj nieco zawiedziony, ale drugi wyścig był dla mnie naprawdę udany– dodał Chaz Davies.Pierwszy był z kolei trudny. W pierwszym zakręcie doszło do kontaktu, po którym straciłem czas i nie byłem w stanie go odrobić. Drugi wyścig był jednak udany. Dobrze wystartowałem i przez jedno okrążenie jechałem na drugiej pozycji, ale później miałem problemy z balansem motocykla w długich zakrętach. Muszę pod tym względem poczuć się jeszcze trochę bardziej komfortowo, ale będziemy nad tym pracować.

Kolejna runda World Superbike już za trzy tygodnie, w terminie 10-12 maja, na włoskim torze Imola.

Więcej o motocyklach Ducati