7-krotny Mistrz AMA Superbike aresztowany i oskarżony o molestowanie dzieci - Motogen.pl

Trudne wiadomości dobiegają do nas z Australii. Tamtejsza policja aresztowała Mata Mladina znanego z amerykańskiej serii AMA Superbike pod kilkoma zarzutami pedofilii.

Mat Mladin jest 7-krotnym mistrzem AMA Superbike, co jest rekordowym wynikiem, tak samo jak 83 zwycięstwa, 50 pole position oraz 10 pole position w jednym sezonie. Prowadził zacięte pojedynki z Benem Spiesem, zanim ten przeszedł do serii WorldSBK. Znany był z trudnego charakteru, antagonizował zawodników, stronił od mediów. Ostatni raz zawodowo ścigał się w 2009 roku. Dziś ma 48 lat.

Jak informuje australijski Daily Telegraph, Mladin został aresztowany dnia 13 marca, a po kilku dniach został zwolniony po wpłaceniu kaucji. Jego sprawą zajmuje się sąd w Campbelltown, Nowa Południowa Walia, Australia.

Mladin usłyszał poważne zarzuty: stosunek płciowy z dzieckiem poniżej 10 roku życia; dwa przypadki celowego przeprowadzenia aktu seksualnego z dzieckiem; jeden przypadek celowego namawiania dziecka do aktu seksualnego.

Sprawa jest szokująca dla całego środowiska wyścigów motocyklowych. Prawnik Mladina twierdzi, że zawodnik nie przyzna się do zarzucanych czynów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany